Родичі моряків Faina вирішили самі звільнити своїх близьких

Створено Громадянський комітет Faina.S.O.S, діяльність якого буде спрямована на повернення екіпажу корабля додому.

Родичі українських моряків з судна Faina, яке вже четвертий місяць перебуває у піратському полоні в Сомалі, вирішили самостійно керувати їх звільненням.

У відкритому листі вони повідомляють про створення Громадянський комітет Faina.S.O.S, діяльність якого буде спрямована на повернення екіпажу корабля додому.

"Впродовж 123 днів ми чуємо все нові і нові легенди про "переговорні процеси", про хитросплетіння дипломатичних кроків, про те, що "справа рухається". Нас годують все новими і новими казками про загадкових "третіх осіб", які "перешкодили переговорному процесу", - сказано в заяві.

"Ми втомилися. Втомилися слухати, втомилися вірити. Слухати і вірити тим, чиїм професійним обов'язком є захист нас - простих громадян України. Влада про нас забула, залишивши нас наодинці з нашим горем", - зазначають рідні захоплених.

Вони підкреслили, що все одно вірять. Їм вже зробили один "подарунок" - влаштували телефонну розмову з близькими. Причому спілкування з моряками організували не українська влада і не представник судновласника.

"Така довгоочікувана для нас телефонна розмова відбулася завдяки людям, яких ми не знаємо і ніколи не бачили. Але яким за 3 дні вдалося те, чого "професіонали" не могли зробити за 4 місяці. Ми глибоко вдячні цим людям за довгождану звісточку від наших рідних. Зараз ми упевнені хоч би в тому, що вони живі", - наголошується у відкритому листі.

Родичі моряків заявляють, що судновласник, пан Муренко, привласнив організацію телефонної розмови собі. «І через "незалежного" експерта і головного редактора "Морського бюлетеня" пана Войтенка дуже оперативно розповсюдили інформацію про стан здоров'я моряків, наявність на борту запасів продовольства, питної води і палива, яка, "м'яко кажучи", не відповідає дійсності", - нарікають вони.

Нагадаємо, Faina прямувала до Кенії, коли була захоплене піратами 25 вересня в Індійському океані. На його борту знаходяться танки Т-72, гранатомети, зенітні установки, боєприпаси.

Екіпаж судна складається з 17 українців, двох росіян і латиша. Ще один громадянин Росії, капітан Володимир Колобков, помер невдовзі після захоплення судна від серцевого нападу.

Представник судновласника заявляє, що сума викупу вже остаточно узгоджена. Пірати отримають викуп в тому розмірі, який вони вимагають.

Тим часом, за словами родичів полонених, моряки харчуються тільки рисом і макаронами, та й то лише раз на день. Крім того, в них перебої з прісною водою та паливом.

Читайте також:

Судновласник Faina вирішив збільшити викуп
Пірати дозволили морякам з Faina зателефонувати додому
Українські моряки зустріли Новий рік з піратами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: