Російський поїзд підірвали дилетанти?

За інформацією російської преси, вибух, в результаті якого зійшов з рейок "Невський експрес", був виконаний непрофесійно. Наразі на місці аварії відновлюють залізничне полотно.

Аварія
Lenta.ru
Відновлювальні роботи на місці аварії "Невського експресу".
Слідчі вважають, що терористи, які підірвали потяг "Невський експрес" в Новгородській області Росії пізно увечері 13 серпня, були дилетантами. Про це пише російська газета "Комерсант".

Задум терористів полягав у тому, щоб вибухом скинути потяг до яру річки Чорна, глибина якої досягає 30 метрів. Для цього бомба потужністю більше двох кілограмів у тротиловому еквіваленті була закладена в декількох десятках метрів від мосту під залізничне полотно. Проте після її підриву "Невський експрес" проскочив ще 750 метрів, і вже на іншому березі річки зупинився, зруйнувавши перед цим декілька сотень метрів рейок і шпал.

Як вважають слідчі, терористи не врахували декількох обставин і не знали будови залізниці. Ще з часів Великої Вітчизняної війни для захисту від диверсантів на мостах і шляхопроводах встановлюються контррейки. Вони прокладаються між основними рейками, у разі сходження з яких, утримують потяг на насипу. Крім того, підривники невірно вибрали місце атаки, оскільки вибух на самому мості мав би серйозніші наслідки.

Терористи не розрахували також швидкість руху поїзда, який їхав зі швидкістю майже 190 кілометрів на годину й проскочив підірвану ділянку за інерцією. Фахівці також вважають, що була підірвана не та рейка - бомба була закладена під правою за ходом руху рейкою, і її підрив спрямував вагони не під уклін, а на простір між коліями.

Слідчі шукають декількох підозрюваних, фотороботи яких були складені після опитування місцевих мешканців. Основні версії, як відзначає "Время новостей", це теракт проти конкретного пасажира або діяльність праворадикальних організацій. Розглядається й "кавказький слід", проте ця версія є не основною, оскільки можливі підозрювані не схожі на вихідців з Кавказу. 

За повідомленням РИА Новости, наразі на ділянці Бурга -Мала Вішера, де сталася аварія, закінчуються роботи з відновлення залізничної колії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОЖД (Октябрьської залізниці).
 
"Сьогодні о 6 годині ранку були закінчені роботи по укладанню путніх грат. Зараз закінчуються роботи по прокладці шляхової решітки. І незабаром другий шлях, де слідують потяги... з Петербургу до Москви, буде відкритий", - говориться в повідомленні. Залізничники обіцяють відновити рух колією вже найближчим часом. 

Вибух "Невського експресу"
Lenta.ru
Місце вибуху, в результаті якого зазнав аварії "Столичний експрес" (Кадр НТВ).
Потяги з Петербурга в даний час відправляються за графіком. Затримка потягів, що прибувають в місто на Неві, складає до п'яти годин, наголошується в прес-релізі.

Також стало відлмо, що збитки від аварії можуть скласти приблизно 200 мільйонів рублів. Про це заявив президент ЗАТ "Российские железные дороги" Володимир Якунін.  

Нагадаємо, увечері 13 вересня пасажирський потяг номер 166 Москва - Санкт-Петербург в результаті вибуху зійшов з рейок. 

За різними даними, в результаті аварії постраждали від 20 до 30 чоловік. Потерпілим були надані допомоги в Маловішерськой лікарні, а потім вони були доставлені до Петербургу. 

В даний час 19 чоловік знаходяться в Дорожній лікарні ОЖД, одна жінка - в стані середньої тяжкості, решту 18 чоловік - в задовільному стані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: