Росіяни підрахували збитки від керченської аварії

Збитки від аварії поблизу берегів Криму становлять приблизно 260 мільйонів доларів.

Росприроднагляд підготував оцінку екологічного збитку від аварій декількох кораблів, що сталися 11 листопада в Керченській протоці поблизу берегів Криму.

Аварія в Керченській протоці
УНІАН
У районі Керченської протоки може продовжитися загибель птахів.
За повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, яке посилається на міністра Юрія Трутнєва, збиток від аварії становить 6,5 мільярдів рублів (приблизно 260 мільйонів доларів).

"Сума збитку, завданого навколишньому середовищу внаслідок аварії декількох кораблів 11 листопада в Керченській протоці, за підрахунками Росприроднагляду МПР Росії, склала близько 6,5 мільярда рублів", - сказав на нараді з фахівцями Росприроднагляду міністр природних ресурсів Росії Трутнєв.

Разом із тим, російський фахівець, головний ветеринарний лікар Московського зоопарку Валентин Козлітін, який побував у зоні лиха, в коментарі агентству "РИА Новости" зазначив, що в районі Керченської протоки продовжуть гинути птахи. 

"Потік птахів, які гинуть, тільки посилюватиметься", - заявив Козлітін. "Швидше за все, велика частина птахів, яким судиться загинути, ще не загинула, тому що проліт птахів, що йдуть з півночі на південь на зимівлю, ще триває, й туди підтягаються все більше й більше птахів, які також сідають у цю "калюжу", - пояснив він. 

"У птахів, які вже потрапили в мазут, якщо ними ніхто не займається, шансів вижити практично немає", - додав ветеринар. 

За словами Козлітіна, "саме зараз ще є шанс допомогти багатьом птахам, які туди ще тільки підлітають". В той же час, додав він, у зоні біди "за великим рахунком птахами ніхто не займався і не займається".

"Влада не організовує порятунок птахів взагалі ніяк, і, навпаки, всіляко обмежує та затруднює роботу нечисленних волонтерів", - сказав Козлітін. За даними ветеринара, птахи гинуть в першу чергу від обезводжування, виснаження та переохолодження.

Шторм 11 листопада, нагадаємо, став причиною великих аварій в Азовському та Чорному морях: за один день тут потонули чотири кораблі, шість сіли на мілину, два танкери отримали пошкодження. З танкера "Волгонафта-139", що розламався, в морі вилилося близько двох тисяч тонн мазуту, на затонулих суховантажних суднах знаходиться близько 7 тисяч тонн сірки. 

Нагадаємо також, що Україна запросила до себе групу експертів Європейської комісії з Центру інформації та моніторингу, які відповідають за цивільний захист і запобігання морським забрудненням. Вони повинні оцінити вплив катастрофи на навколишнє середовище й провести консультації задля невідкладних дій. 

Аварія в Азовському морі
Вести.ру
Росія виклала результати своїх підрахунків стосовно збитків від аварії в Керченській протоці.
Керівник прес-служби МЗС України Андрій Дещиця у вівторок заявив, що українська сторона вимагатиме від російських судновласників компенсації за спричинення збитку екології в Керченській протоці. 

Він також повідомив, що Україна поінформувала низку міжнародних організацій і держав, яким може бути завдано шкоди внаслідок екологічної катастрофи в Керченській протоці. 

Зі свого боку, в минулу п'ятницю Мітволь заявив, що Україні буде проблематично стягнути з Росії компенсацію збитку від НП у Керченській протоці, "оскільки не дуже зрозумілий механізм стягнення". 

За його словами, виникають питання до адміністрації Керченського судноплавного каналу, яка заборонила російським кораблям перечекати сильний шторм в каналі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: