Росіянин намагався вивезти до України ікони

В Ростовській області був затриманий громадянин Росії, який намагався вивезти до України дві ікони ХІХ сторіччя.

Ікона
Митники заборонили вивіз ікон за межі Росії. (kirillov.pskovcity.ru)

Громадянин Росії, який намагався вивезти до України дві ікони XIX сторіччя, був затриманий на пункті пропуску "Матвєєв курган" у Ростовській області. Про це РИА Новости повідомив співробітник прес-служби митниці Таганрогу.

За його словами, старовинні ікони були знайдені у 24-річного жителя міста Кіров при проведенні митного контролю пасажирів автобуса "Ростов-на-Дону - Донецьк".
 
Співробітники посту звернули увагу на одного з пасажирів автобуса, який виїжджав з Росії на постійне місце проживання до України і віз з собою сім чемоданів особистих речей", - відзначив співбесідник агентства.
 
Він розповів, що в одному з чемоданів митники знайшли старовинні ікони, скоріш за все, XIX століття. На одній з ікон зображений Микола Угодник, а на іншій Богоматір з немовлям. Обидва вони виконані маслом на дерев'яній основі. 

Представник митниці додав, що ікони не були вказані в декларації. Також відсутні документи, що дозволяють вивіз із РФ культурних цінностей. 

Відповідно до російського законодавства, всі предмети культурного призначення старші 50 років підлягають обов'язковому декларуванню з наданням свідоцтва на право вивозу культурних цінностей з території Росії.
 
Ікони були вилучені та відправлені на експертизу, за наслідками якої буде ухвалено рішення про порушення кримінальної справи або справи про адміністративне правопорушення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: