Розлив нафти - це на півроку

Забруднення узбережжя Азовського і Чорного морів нафтопродуктами через розлив мазуту в Керченській протоці відчуватиметься ще довго, вважають експерти.

Забруднення узбережжя Азовського і Чорного морів нафтопродуктами через розлив мазуту в Керченській протоці відчуватиметься ще довго, вважають учасники конференції, присвяченої наслідкам аварії танкера в Керченській протоці, що пройшла у вівторок в російській інформагенції "РИА Новости".

"Значна частина мазуту опиниться на дні, і буде подальшими штормами поступово, порціями викидатися на берег", - сказав керівник програми з охорони морських вод Всесвітнього фонду дикої природи в Росії Віталій Спірідонов, зауваживши, що "в зв’язку зі штормовою погодою здійснення плану з очищення вод від наслідків розливу наразі майже неможливе".

За його словами, "шкоду буде заподіяно в першу чергу донним спільнотам" - тваринним і рослинним видам, що мешкають на морському дні.

"Нафтопродукти залишаються в воді зазвичай не більше шести місяців - протягом цього часу вони розчиняються, випаровуються, осідають на дно тощо", - повідомив своєю чергою провідний науковий співробітник Інституту глобального клімату й екології (ІКГЕ) Росгідромету РАН Олександр Мінін.

Мінін також зауважив, що циклон, який викликав шторм у районі Керченської протоки, проходить у цьому регіоні щорічно, але з кожним роком його шлях проходить все північніше. "Те, що на Землі зростає частота і сила подібних природних явищ, безумовно, пов'язано з процесом зміни клімату", - сказав експерт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: