Сербські священики били пацієнтів-наркоманів лопатами

Сербські ЗМІ опублікували відео, на якому священики з лікарні для наркозалежних Crna Reka б'ють свого пацієнта лопатою.

У Сербії розслідується справа про пацієнтів наркологічної клініки, яких нібито жорстоко б'є персонал - священики православної церкви.

Скандал розгорівся через відео, опубліковане сайті сербського журналу Vreme. На ньому видно, як пацієнта центра Crna Reka б'ють лопатою чоловіки в спортивному одязі. На записі є кадри, де чоловіка б'ють по обличчю і голові. Плівка знята в кімнаті, у якій розміщено декілька ікон.

Представники сербської православної церкви поки не прокоментували появу скандального відеозапису.

Представник сербської урядової комісії з прав людини Саса Янковіч заявив, що фізичне насильство не допоможе в лікуванні алкогольної і наркотичної залежності. Кажучи про побої, Янковіч назвав їх "злочином, а не терапією", і підтвердив намір висунути проти лікарні звинувачення в тортурах.

Водночас деякі священики, які працюють в лікарні, визнали, що побої є необхідною частиною терапевтичного процесу, і проводяться з відома і згоди батьків наркозалежних людей.

Голова лікарні Crna Reka протоієрей Браніслав Перановіч в інтерв'ю сербському телеканалу B92 сказав, що стосовно пацієнтів потрібна "тверда рука"."Кожен, у кого в сім'ї був наркоман, знає, що я маю на увазі", - зазначив він.

Колишній пацієнт закладу розповів журналістам Vreme про практику, яка існувала в закладі, коли пацієнтів примушували ставати навколо одного з хворих, поки його б'ють священики та інший персонал.

За його словами, б'ють хворих палицями, лопатами, ременями і "всім, що попадеться під руку". Пацієнт також повідомив, що Браніслав Перановіч також бере участь в цих "забавах", причому "знає, як бити".

"Коли він б'є ногами і руками, у нього просто ряса майорить. Він фахівець з бойових мистецтв", - сказав колишній пацієнт.

Читайте також:

В католицьких притулках дітей робили сексуальними рабами

Жертві священика-педофіла заплатять 350 тисяч євро

Рівненська міліція катувала чоловіка, щоб отримати зізнання

Африканцям-альбіносам відрізали руки та ноги для виготовлення амулетів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: