Шахту імені Засядька можуть закрити?

Юхим Звягільський говорить, що він готовий закрити небезпечну шахту імені Засядька в Донецьку.

Почесний голова ради директорів акціонерного підприємства "Шахта імені Засядька" в Донецьку Юхим Звягільский заявляє про готовність закрити це підприємство. 

Про це повідомляє газета "Дело".

Юхим Звягільський
УНІАН
Юхим Звягільський.
"Не можу дати жодних пояснень аварії, що сталася. Якщо гине стільки людей, а причину не знає ніхто, може, дійсно, цю шахту потрібно закрити", - сказав Звягільський у понеділок після засідання державної комісії з розслідування причин вибуху, який стався у шахті в ніч на 18 листопада.

За його словами, для запровадження безпечної технології видобутку вугілля в шахту були вкладені значні суми. При цьому Звягільський згоден із тим, що остаточний висновок про причини аварії можна буде робити тільки після завершення розслідування спеціальної комісії.

У понеділок увечері фахівці комісії ще не приступили до роботи в шахті через чергову пожежу у виробках.

За словами екс-заступника губернатора Донецької області Олександра Клименка, "у безпеку шахти ім. Засядька вкладають мільйони гривень".

"Ці кошти можна направити на відродження шахти ім. Панфілова, що розташована поруч, при цьому гірничо-геологічні умови там простіші", - вважає він, зазначаючи, що за рахунок цього вдасться вирішити соціальні проблеми, що виникнуть у випадку закриття шахти ім. Засядька.

Точної суми коштів, спрямованих на безпеку на шахті ім. Засядька, ніхто не називає. Разом із тим, голова Донецької незалежної профспілки гірників Анатолій Акімочкін упевнений, що більших грошей, ніж тут, на безпеку видобутку витрачено не було.

Як приклад він наводить факт будівництва на шахті ім. Засядька двох нових стовбурів для нагнітання повітря у виробці, що поліпшили вентиляцію в кілька разів – такі споруди є недешевим задоволенням.

Крім того, на шахті змонтована установка дегазації – з її допомогою не лише відкачують метан, але й переробляють цей газ для використання як енергоносія. Річна потужність установки – 50 мільйонів кубометрів газу. 

"Такі ж установки з дегазації виробок, як на шахті ім. Засядька, я бачив на шахтах Німеччини й Польщі", - говорить Акімочкін.

Перший заступник голови Незалежної профспілки гірників Росії Микита Шульга упевнений, що варто закривати найбільш небезпечні шахти.

"Шахта ім. Засядька стала символом трагедії. У цивілізованих країнах такі шахти закривають. Треба почекати, коли наука буде знати, як безпечно добувати вугілля в таких умовах, як на шахті Засядька", - вважає Шульга.

Нагадаємо, вибух повітряно-метанової суміші на шахті імені Засядька в Донецьку стався в ніч на неділю, 18 листопада. 

За останніми даними, на шахті загинуло 88 людей, доля ще 12 наразі невідома. 31 гірник перебуває в лікарні.

Загалом у шахті працювали 457 гірників. 357 з них було піднято на поверхню. 

Вівторок, 20 листопада, в Україні оголошено днем жалоби за загиблими в Донецьку шахтарями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: