Що таке атомний підводний човен "Нерпа"

Історія російського підводного човна "Нерпа", на якому внаслідок аварії загинули 20 людей, обростає новими подробицями.

Багатоцільовий атомний підводний човен К-152 "Нерпа" був закладений на Амурському суднобудівному заводі в 1993 році за проектом 971 ("ЩУКА-Б" за російською класифікацією, AKULA-II — за класифікацією НАТО).

Підводна водотоннажність 12 770 т, швидкість підводного ходу — до 33 вузлів, глибина занурення — до 600 м. Автономність — 100 діб, екіпаж — 73 людини. Озброєння: чотири 650-міліметрових і чотири 533-міліметрових торпедних апарати.

Нерпа
Архів
Атомний підводний човен "Нерпа"
У 2002 році будівництво заморозили на стадії готовності 68 % через відсутність коштів.

У січні 2004 року було оголошено про укладення контракту на добудову човна за проектом 971И і здачу його в оренду індійським ВМС. Індійці планували отримати човен в 2007 році і назвати його Chakra. Вартість контракту склала 650 млн. доларів, пізніше російська сторона наполягала на його збільшенні до 785 млн. доларів.

4 червня 2006 року човен спустили на воду, літом 2008 року почалося його випробування.

У серпні 2008 року командувач індійським флотом адмірал Сюреш Мехта повідомив, що в 2009 році Chakra буде передана в лізинг терміном на десять років. Проте 29 вересня міністр оборони РФ Анатолій Сердюков після переговорів зі своїм індійським колегою Араккапарамбілом Куріаном Ентоні заявив: "Атомних човнів ми не постачаємо".

Схема Нерпи
КоммерсантЪ
27 жовтня прес-служба Амурського суднобудівельного заводу оголосила, що "Нерпа" прийшла на здавальну базу в Примор'ї і відправилася на ходові випробування.

31 жовтня човен зробив перше занурення.

У ніч 9 листопада, під час ходових випробувань на "Нерпі" несанкціоновано спрацювала система пожежогасіння. Внаслідок цього відсіки човна автоматично заблокувалися і заповнилися газом фреон, який зв'язує кисень. В результаті 20 людей загинули, 21 людина була госпіталізована з отруєнням.

За деякими даними, система пожежогасіння на "Нерпі" вже виходила з ладу влітку цього року. Тоді ніхто не постраждав.

Нагадаємо, остання велика аварія на російському атомному підводному човні сталася 12 серпня 2000 року на субмарині "Курск". Тоді на ній загинули 118 моряків. Офіційна причина катастрофи - вибух торпед.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: