Щодня в Україні від раку шийки матки помирає 6 жінок (відео)

Проблема раку шийки є надзвичайно актуальною для всього світу, й, зокрема, для України.

Про це повідомив головний акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров’я України В’ячеслав Камінський.

За його словами, проблема раку шийки є надзвичайно актуальною для всього світу, й, зокрема, для України. Хоча, на його думку, ця хвороба прогнозована - діагностується і успішно лікується при своєчасному виявленні.

“Їй можна запобігти, це чи не єдина злоякісна патологія, яку можна профілактувати за допомогою щеплень”, – зауважив Камінський.

Аналізуючи загалом проблему жіночого раку, головний онкогінеколог Міністерства охорони здоров’я України, професор Людмила Воробйова зазначила, що в країні щорічно виявляють 16 тисяч випадків онкопатології.

“З них у 50% жінок – репродуктивного віку, відтак це не лише медична, а й соціальна проблема. Якщо брати окрему локалізацію, то рак шийки матки у 2007 році вперше виявлено у близько 5 тисяч жінок в Україні”, – повідомила вона. Причому, за словами головного онкогінеколога МОЗ, 20% з них мали настільки задавнену форму, що вилікувати їх жодним відомим методом вже не було можливості.

“Відповідальність щодо онкопрофілактики лежить лише на самій жінці. Можна, звичайно, говорити про несприятливі, складні економічні проблеми. Однак кожна з нас має розуміти, що перш ніж піти купити костюм або туфлі можливо варто було б відвідати гінеколога”, – сказала Воробйова.

ВідеоЯк запобігти ракові шийки матки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: