Скінхеди з банди помічника депутата готувалися висадити підмосковну ГЕС

Вони вже зізналися у 25 вбивствах. Серед жертв були не лише люди інших національностей, а й росіяни, навіть члени угрупування.

Правоохоронні органи Московського регіону знешкоджували мало не найнебезпечнішу банду неонацистів в новітній історії Росії. Расисти дотримувалися жорсткої конспірації і готувалися висадити гідроелектростанцію. Членами банди був навіть неонацист із США, а керував угрупуванням помічник депутата Державної думи Росії.

Зараз матеріали справи угрупування скінхедів Націонал-соціалістичне товариство Росії (НСТ) передані в Мосгорсуд. Слідчі вважають, що на рахунку її учасників щонайменше 25 вбивств.

За творця НСС вважається помічник одного з депутатів Держдуми Дмитро Румянцев. Мріючи про депутатський мандат, він почав вербувати прихильників, обіцяючи створити в Росії свою "російську республіку". В організації навіть був свій сайт, на якому приваблювали до "справи" молодь.

У 2008 році в Москві НСТ мало три осередки чисельністю до 25 людей кожна. Такі ж з'явилися у восьми регіонах Росії. Дійшло до того, що в НСТ прийняли навіть 43-річного скінхеда Престона Віджінтона. Той очолює в США рух за відділення Техасу від решти Америки - щоб в штаті жили тільки білі.

За версією слідства, націонал-соціалісти займалися не лише боротьбою з "інородцями". Організатори НСТ, зібравши скінхедів зі всієї Росії і розселивши їх в Москві і області, роздали їм кредитки. "Бійці" мали від 2 тисяч до 25 тисяч рублів в місяць. Хто фінансував молодчиків, до кінця так і не з'ясовано. За однією з версій, суми перераховували бізнесмени, зацікавлені в зміні існуючої влади.

У 2007 році лідери НСТ, не поділивши партійні мільйони, посварилися. Рум'янцев оголосив про розпуск організації, а незабаром потрапив під слідство. Серед рядових членів групи зачалося бродіння. Хтось зав'язав, когось заарештували за розпалювання національної ворожнечі. А деякі продовжували діяти, керуючись власними уявленнями про справедливість.

Місце лідера НСТ зайняв Максим Базилєв по прізвиську Адольф, який справляв щонайменше дивне враження. "Базилєв зберігав удома більше 50 довідок від різних венерологів, - розповіли в слідстві, - і лікувався відразу від декількох венеричних захворювань".

На допитах він признався, що спав виключно з повіями, тому що нікому не довіряв. Не вірив Адольф і венерологам, а тому кожного разу перездавав аналізи різним фахівцям.
Ватажок їв антибіотики, як цукерки: у нього навіть був вилучений величезний пакет з ліками. Не виключено, що непомірне споживання препаратів загострило його хворобу: У результаті він потрапив на облік в диспансер з діагнозом "шизофренія".

Після того, як в березні 2009 року його заарештували, на рахівницях Базилєва виявили 200 мільйонів рублів. Звідки узялися ці гроші, Адольф пояснити не встиг: у камері він порізав собі вени скальпелем.

Проте доля "фюрера" не зупинила його прибічників. Одними з найжорстокіших націоналістів виявилися ті, хто входив в ланку "НСТ-Північ". Це підмосковне угрупування очолював 28-річний Лев Молотков. Колишній член "Російської національної єдності" вступив в НСС в 2007 році. Почавши з роздачі листівок, він швидко вибився в керівники. Невитрачену енергію Молотків витрачав на фізичну підготовку. Бігав кроси і щодня по п'ять годин відпрацьовував удар ножем в сонну артерію.
Після арешту його арешту, "підлеглі" призналися в 25 вбивствах.

На одному з допитів колишній учасник угрупування Костянтин Никіфоренко розповів, як вони убили росіянина .
Початкуючі члени НСТ вбивали для іспиту на профпридатність.

Після розвалу НСТ і припинення фінансування "ідейні бійці" перетворилися на справжнісіньких бандитів. Вони грабували торгівельні намети, а одного дня напали на поштове відділення в місті Александрове. Тоді здобиччю молодчиків сталі 30 тисяч рублів.

Банда Молоткова мігрувала по півночі області, побоюючись переслідування. Міняла знімні квартири і усюди залишала за собою трупи. Націоналісти дуже боялися, що їх хтось здасть, а тому молодим людям усюди увижалися зрадники.

Штурм будинку в підмосковному селищі Под'ячево, де жили бандити, відбувся літом 2008 року. У кімнаті знайшли саморобні бомби і купу детонаторів.

Вже сама знахідка викликала здивування у слідчого, проте щиросерда відповідь на питання про наміри шокувала його ще більше. Скіни зізналися, що їм наказали висадити Сергієвопосадську електростанцію. Навіщо це треба було робити, скінхеди не пояснили.

Читайте також:

20-річний онук вбив і потім зґвалтував 70-річну бабусю

Тренер-педофіл шантажував своїх жертв відео зі збоченнями

В Україні побільшало скінхедів та неонацистів

Поки батьки не бачать, діти потрапляють в угруповання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: