Сомалійські пірати захопили танкер

Біля берегів Сомалі захоплено японський танкер із хімікатами. На ньому знаходиться 23 людини.

Пірати захопили в Аденській затоці поблизу узбережжя Сомалі японський танкер, що перевозив хімікати, і його команду з 23 людей.

Про це повідомляє агентство Ассошиейтед Пресс із посиланням на розділ розташованого в Малайзії Центру моніторингу піратських нападів Міжнародного морського бюро Ноеля Чунга.

За його словами, в неділю увечері з танкера був отриманий сигнал тривоги. Центр негайно проінформував про ситуацію іноземні патрульні кораблі, що знаходяться в цьому районі, проте перешкодити захопленню танкера піратами вони вже не встигли. 

"Судно і 23 члени його команди, яка складається з корейців, філіппінців і громадян М'янми, було захоплено піратами. Танкер увійшов до територіальних вод Сомалі", - сказав Чунг. 

За інформацією агентства Рейтер, яке посилається на джерела в Сомалі та Японії, інцидент стався у восьми морських милях (14 кілометрах) від узбережжя Сомалі.
 
За останні два тижні це вже друге захоплення вантажного судна піратами біля берегів цієї африканської країни. 17 жовтня пірати спочатку обстріляли, а потім захопили вантажний корабель, що йшов під прапором Коморських островів. 

Крім того, за останні два тижні пірати Сомалі зробили ще п'ять безуспішних спроб захоплення кораблів. Без урахування цих випадків, з початку 2007 року, за даними Міжнародного морського бюро, пірати зробили 26 нападів на судна біля берегів Сомалі. 

"Це дуже тривожний факт. Пірати стають агресивнішими, і все далі відходять від узбережжя", - сказав Чунг. 

"Ми закликаємо коаліційні військові кораблі та владу Сомалі підсилити патрулювання і вжити рішучіших заходів для припинення діяльності піратів", - додав він. 

Сомалі, де протягом 16 років панували анархія та насильство, зараз перебуває під управлінням сформованого при підтримці ООН перехідного уряду. 

Проте повністю відновити порядок у країні йому поки не вдається, і прибережні території, як і раніше, непідконтрольні владі.
 
Поблизу Сомалі проходять важливі морські шляхи, що сполучають Червоне море з Індійським океаном.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: