Суд оприлюднив ім'я австралійського палія

Австралійський суд розсекретив ім'я чоловіка, з вини якого могла початися пожежа в штаті Вікторія, що забрав не менше 20 життів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У понеділок австралійський суд розсекретив ім'я чоловіка, з вини якого могла початися пожежа в штаті Вікторія, що забрав не менше 20 життів. Захист підозрюваного побоюється, що з ним можуть розправитися розсерджені місцеві жителі: всього через пожежі, що почалися в Австралії 7 лютого, загинули більше 180 людей.

39-річний Брендан Сокалак був затриманий у п'ятницю. Його обвинувачують в організації пожежі в місті Черчилль (за це йому загрожує до 25 років позбавлення волі) і в зберіганні дитячої порнографії (до 5 років). У понеділок суд почав розбирати його справу, проте звинувачений не з'явився на слухання особисто, а залишився під охороною у в'язниці, повідомляє агентство АР.

За даними поліції, 7 лютого Сокалак свідомо підпалив лісонасадження на південному сході штату Вікторія. Раніше повідомлялося, що в результаті пожежі, що почалася, загинув щонайменше 21 житель міста Черчилль, проте в звинуваченні сьогодні фігурувала цифра в 11 загиблих. Адвокати відзначають, що Сокалак не зовсім здоровий психічно.

У будь-якому випадку, довести причетність палія до лісової пожежі - украй складна задача, відзначають експерти. Це пов'язано з тим, що окремі пожежі часто з'єднуються, тому важко зв'язати дії конкретного палія із загибеллю людей.

Проте багато австралійців вже вважають Сокалака винним в підпалі. Як відзначає АР, на соціальному сайті Facebook організована група "Брендан Сокалак, палій з Вікторії, повинен горіти в пеклі". До ранку понеділка в неї вступило більше 1,2 тис. людина.

В ході судового засідання адвокат обвинуваченого Хелен Споуерт вимагала зберегти ім'я обвинуваченого в таємниці для його ж безпеки. Прокурор також визнав, що місцеві жителі налаштовані до арештованого вкрай вороже.

Суддя погодився, що слід заборонити публікацію фотографій підозрюваного або його адреси, але не наклав обмежень на розповсюдження інформації про його ім'я. Суд ухвалив, що чоловік залишиться під вартою як мінімум до наступних слухань - вони відбудуться 26 травня.

Начальник поліції штату пообіцяла забезпечити підозрюваному хорошу охорону і звернулася до громадськості з проханням дати судовій системі зробити свою роботу.

Жарка і суха, але при цьому легковажна погода, стала в Австралії на початку лютого, сприяла швидкому розповсюдженню пожеж. Поки підтверджена загибель 181 людини, але власті готові до того, що число жертв складе більше 200. 7,5 тис. людина позбулися даху, більше 1,8 тис. будинків загинуло у вогні. Цілі населені пункти були знищені. Слідство підозрює підпал ще як мінімум в двох випадках, проте там йдеться про ненавмисні дії.


Читайте також:

Суд розпочав слухання справи австралійського палія

У Австралії оголошено день трауру на згадку про загиблих у вогні

В Австралії кількість загиблих в пожежах сягне 300 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: