Судно Faina от-от обіцяють звільнити

МЗС України підтримує застосування тих схем і механізмів звільнення з піратського полону судна Faina, які не завдадуть шкоди здоров'ю і життю заручників.

Про це на брифінгу у вівторок повідомив прес-секретар МЗС України Василь Кирилич.

"Для нас прийнятним є той варіант дій, та схема дій, яка максимально забезпечує збереження життя і здоров'я заручників громадян України", - сказав Кирилич.

"Присутність в Аденській затоці на цю пору військово-морської техніки країн-членів НАТО й інших країн, які мають в цьому питанні досвід, - це важливий компонент, який моделює ситуацію з приводу можливих дій зі звільнення заручників, проте всупереч існуючій переконливій і достатній правовій базі, яка дає право застосовувати техніку або здійснювати військові дії, всупереч тому, що Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, яка надає таке право, для нас є важливим, щоб ці дії максимально забезпечили здоров'я і життя громадян", - підкреслив Кирилич.

Він також проінформував, що переговори щодо звільнення заручників на судні Faina продовжуються, в МЗС України створені спеціальні центри контакту з родичами заручників.

Крім того, посольство України в Кенії відпрацьовує другий етап поставок на захоплене піратами судно палива, питної води і продуктів харчування.

"Ми сподіваємося, що процес звільнення заручників досяг кульмінаційного пункту", - підсумував Кирилич.

Як повідомлялося, судно Faina, що перевозило танки і озброєння, було захоплене 25 вересня. На ньому знаходилися 17 громадян України, три росіяни і громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобків помер незабаром після захоплення судна.

Пірати вимагають багатомільйонний викуп і загрожують убити заручників у разі силової операції по їх звільненню.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: