Судно Faina захопили за наводкою?

У випадках захоплення Faina, супертанкера Sirius Star та нападу на російський контейнеровоз "Капітан Маслов", пірати працювали за наводкою.

Таку думку висловив головний редактор електронного видання "Морський бюлетень" Михайло Войтенко. Він зазначив, що кількість піратів біля берегів Сомалі зростатиме, якщо найближчим часом проти них не будуть вжиті найжорсткіші заходи.

"На початку року, за різними оцінками, піратів було від 200 до 400, тепер уже тисячі. Їх кількість збільшується у зв'язку з успіхами і безкарністю. Якщо напади і далі будуть успішні, то кількість піратів продовжуватиме рости", - сказав Войтенко.

Експерт відзначив, що піратські бази - це єдині процвітаючі міста в Сомалі і техніка захоплення судна піратами не змінилася за декілька сторіч: бандити йдуть на абордаж. При цьому, як звернув увагу експерт, "з 2004 року під час захоплень відбулося всього два вбивства".

"Пірати стріляють не прицільно. Вони просто відкривають вогонь у бік судна, щоб не дати екіпажу збити їх, наприклад, водою з пожежних шлангів", - пояснив він. За його словами, "якби екіпаж був згоден ризикнути життям, то вони відбили б будь-яку атаку".

"Висліджувати судна піратам немає необхідності, не потрібно нічого перехоплювати і ніяких розвідок теж не потрібно. Насправді, все дуже просто: рух в Аденській затоці вельми жвавий - 240 судів в добу - і ціль обирається суто візуально", - розповів Войтенко.

Що стосується захоплення Faina, супертанкера Sirius Star, нападу на російський контейнеровоз "Капітан Маслов", то, за його словами, "пірати працювали за наводкою".

Він відзначив, що "піратам байдуже, що саме захоплювати, вони роблять це виключно заради викупу". За словами експерта, якщо судно у хорошому стані, доглянуте - значить західного судновласника, отже, він заплатить і людей не залишить. Судно не дуже велике, тихохідне - його легко захопити. Цим вони і керуються.

При цьому експерту важко було сказати, як боротися з піратами. "Зараз виходить, що все це не локалізовано, а в Аденській затоці військові не знають точно, що робити. Спершу потрібно навести лад там - військовим скоординувати свої зусилля", - сказав він.

Активність піратів останніми роками послідовно наростає. У 2008 році повідомлення про захоплення піратами Сомалі суден в Аденській затоці приходили практично кожного місяця. У ЗМІ наводяться дані, згідно яким в 2008 рік пірати Сомалі захопили вже 39 судів, зробивши 95 нападів у водах у західного побережжя Африки. Пірати дотепер утримують до 17 кораблів, а також членів їх екіпажів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: