Суховантаж Faina можна звільнити силою (відео)

Таку версію виданню "Фокус" висунув неназваний співробітник вітчизняного антитерористичного підрозділу. Експерт брав участь у навчаннях щодо захоплення судна.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.

Нагадаємо, пірати утримують Faina вже більше двох місяців біля берегів Сомалі. Cудно перевозило в Кенію 33 українські танки Т-72, а також гранатомети, зенітні установки і боєприпаси. На борту знаходиться 17 українських громадян, один латвієць і двоє росіян. Ще один росіянин, капітан Faina Владимир Колобков, помер від гіпертонічного кризу.

У жовтні МЗС України заявляло, що "процес звільнення заручників досяг кульмінаційного пункту", однак переговори тривають досі.

Київ виступає проти силового варіанту звільнення заручників. Проте саме такий варіант гіпотетично розглянув "Фокус". Коментатор видання брав участь в навчальні операції із захоплення порома в районі Керчі.

Експерт назвав історію з Faina каламутною. Йому неясно, по-перше, як пірати на стареньких катерах дісталися до Faina, що знаходилася в 400 км від берега. А по-друге, як вони взагалі змогли захопити судно. Борти Faina , суховантажу горизонтального завантаження, виступають над водою на сім метрів. Будь-якого пірата, що дереться на борт, можна зіштовхнути у воду простим багром (залізний гачок – ТСН.ua), не говорячи вже про брандспойт (пожежний насос – ТСН.ua). Втім, за цей рік пірати в прибережних водах Сомалі атакували 63 кораблі. Екіпажі більше десяти з них наразі є заручниками, за яких вимагають викуп.

Самостійно Україна звільнити моряків не зможе. Незважаючи на професіоналів "Альфа", "Вимпел", бойових плавців та підрозділи військової розвідки - засобів доставки їх на борт Faina немає.

"Ні підводного човна, ні літака-амфібії, здатного транспортувати десант, у нас теж немає. Судно гідрографії, яке під маскою мирного корабля може виконувати військові завдання в України відсутнє. Зате все вищезгадане є у Росії. І підводні човни, і реактивні амфібії Бе-200. Судна гідрографії "Створ" перебувають у Севастополі. Отже, при виборі силового варіанту доведеться домовлятися з Москвою. Тим більше що на Faina двоє російських громадян", - зазначає експерт.

Гідрографічне судно
Судно "Створ" може взяти участь у військовій операції щодо звільнення Faina
За його словами, найідеальніший варіант - підводний човен, краща дизельний. Літак-амфібія і корабель, які викличуть у піратів зрозумілі підозри, використовуються як відвернення і додаткова підтримка. Десь тиждень піде на розвідку: з'ясувати, скільки піратів, де саме знаходяться заручники, чи замінований корабель. Використовуються оперативна інформація, дані з супутника. Розвідка також ведеться з корабля гідрографії. В цей же час де-небудь проводяться тренування: суховантажу типу Faina знайти нескладно, вважає коментатор.

На думку джерела "Фокусу", команда із захоплення може становити 20-30 осіб. Напередодні піратів нервують: у районі снують кораблі, пролітають літаки. Потім уночі, на Faina відбувається зосередження групи захоплення. Бойові плавці з колегами з інших спецпідрозділів по розбірних драбинах непомітно проникають на корабель. Далі - справа техніки - з амфібії висаджується десант. Справу завершено, додає експерт.

Зазначимо, сьогодні МЗС України підтвердило інформацію, що переговори з піратами знаходяться на завершальній стадії і заручники на судні Faina будуть звільнені найближчими днями.

"Залишилося узгодити деякі деталі звільнення, здоров'я заручників і атмосфера на судні залишаються задовільною", - зазначив речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

ВідеоFaina от-от звільнять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: