Тайфун "Віпа" сягнув Китаю

Тайфун з жіночим ім`ям "Віпа" досяг східного узбережжя Китаю. Під загрозою опинився Шанхай. Людей терміново евакуюють.

Тайфун з жіночим ім`ям "Віпа" досяг східного узбережжя Китаю. Як повідомляє телекомпанія НТВ, щоб уникнути жертв, влада евакуювала з приморських районів більше двох мільйонів людей, в порти повернулися 40 тисяч суден. 

Хвилі сягають висоти триповерхової будівлі, швидкість вітру - близько 45 метрів на секунду. Під удар стихії потрапив і Шанхай - тут закрито школи, скасовано десятки авіарейсів. Оголошено про закриття для відвідин одного з найпопулярніших в Китаї туристичних місць - озера Сиху.

За оцінками метеорологів, це найсильніший тайфун за останні 10 років.

Не виключено, що в середу буде скасовано або перервано торги на Шанхайській фондовій біржі, йдеться в спеціальному попередженні, поширеному адміністрацією цього торгового майданчика. Пройшовши над Шанхаєм, тайфун рухатиметься уздовж східного узбережжя Китаю на північ. ”Віпа” пройде над провінцією Шаньдун, Жовтим морем, північчю Корейського півострова і, орієнтовно, 21 вересня сягне російського Примор`я.

"Віпа" має дванадцятий порядковий номер за кількістю тропічних циклонів в Азії з початку цього року. Лише тим із них, сила вітру яких становить 12 балів і вище (більше 120 км на годину), надають статус тайфуну. Сезон цих руйнівних атмосферних вихорів в Тихому океані триває зазвичай з червня до жовтня. Циклони, що формуються в зонах низького тиску біля екватора, прямують до північних широт, завдаючи величезного збитку країнам Південно-Східної і Східної Азії.

Готуються до боротьби зі стихією 20 тисяч військовиків Народно-визвольної армії Китаю і збройної поліції. До районів міст Веньчжоу і Тайчжоу спрямовано додаткові медичні бригади, десятки тонн медикаментів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: