Теракт у Лівані

Число загиблих при вибуху в середу в християнському районі бейрута Сен ель-Філь зросло до дев'яти чоловік, ще 30 одержали поранення.

Число загиблих при вибуху в середу в християнському районі бейрута Сен ель-Філь зросло до дев'яти чоловік, ще 30 одержали поранення, повідомляє телеканал "Аль-Арабія".

Однією з жертв став депутат ліванського парламенту від правлячої в країні прозахідної більшості - член християнської партії "Катаїб" Антуан Ганем.

Вдень в ліванській столиці злетіла в повітря машина із зарядом, еквівалентним 40 кілограмам тротилу.

Депутат Ганем став другим членом партії "Катаїб" і третім парламентарієм від правлячої коаліції, убитим за останній рік. У листопаді 2006 року в Бейруті невідомі застрелили міністра промисловості Лівану Пьера Жмайеля, а в червні 2007 року вбили члена парламенту Валіда Іду.

За оцінками представників парламентської більшості, сьогоднішній вибух є початком цілої кампанії, мета якої - дестабілізувати обстановку в країні напередодні президентських виборів, призначених на 25 вересня.

"Цей вибух став ударом по (майбутніх) президентських виборах", - заявив один з кандидатів на пост глави держави Бутрос Харб.

Представники правлячої більшості і опозиції безуспішно намагалися останнім часом домовитися про кандидатуру нового президента.

Тоді як опозиція пропонувала вибрати його на основі консенсусу, урядовий блок, що мав в своєму розпорядженні до сьогоднішнього теракту лише 69 місць в парламенті з 128, наполягав на своєму праві зробити це простою більшістю голосів.

На вибори президента, якого в Лівані обирає парламент, відводиться два місяці. Існують побоювання, що у разі нездатності політиків дійти консенсусу, Ліван зіткнеться із загрозою двовладдя, як це вже було в кінці громадянської війни 1975-1990 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: