Терикон у Луганській області може вибухнути

У містечках Луганської області горять 18 породних відвалів шахт. Продукти горіння забруднюють повітря та воду, шкодять здоров’ю місцевих жителів.

Мешканці Свердловська на Луганщині вимагають визнати своє місто зоною екологічного лиха. На території міста та прилеглих шахтарських містечок водночас горять 18 породних відвалів діючих і вже закритих шахт. Продукти горіння забруднюють повітря та воду, шкодять здоров’ю місцевих жителів.

Надія Рослякова народилася й виросла поруч із териконом шахти один-два Свердлова. Коли її батьки будували житло, ті й гадки не мали про необхідність дотримання санітарної зони. А нащадкам доводиться розплачуватись власним здоров’ям.

Сусід Надії, Микола, гірник із 22-річним стажем, порівнює терикон з пороховою діжкою: „Сьогодні він повільно отруює людей, але може й буквально вибухнути. Зовні ця купа породи виглядає досить безпечно - всередині відбувається хімічна реакція й температура сягає 800 градусів”.

Загалом на території Свердловська та прилеглих шахтарських містечок горять 18 териконів.

Цей – найнебезпечніший, тому що тут не витримано 500-метрову санітарну зону, в якій людині перебувати небезпечно. 

В епіцентрі забруднення - середня школа, дитячий садок, лікарня та житлові будинки з 5-тисячним населенням. Держпідприємство"Свердловантрацит", якому належить цей терикон, готове гасити його вже зараз. Категорично проти місцеві мешканці.

Відтак, мешканці прилеглих будинків вимагають відселити їх, перш ніж почнуть гасити терикон. Проте коштів немає ні на відселення, ні на гасіння. У мінвугілля просять фінансової допомоги бодай на погашення відвалів, що горять у межах міст, у безпосередній близькості до житла.

Поки мерія шукає гроші, а "Свердловантрацит" розмірковує, чи зможе знайти вільне житло для відселення постраждалих, палаючий терикон щодня викидає у повітря десятки тонн шкідливих речовин.

ВідеоТерикони можуть вибухнути

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: