Тисячі жертв серед мирних мешканців

31 тисяча мирних мешканців убиті в одній з найспокійніших провінцій Іраку - Діяла з часу падіння режиму Саддама Хусейна.

Ірак
BBC
За час війни і окупації в Іраку загинули від 71 до 77,5 тисяч мирних громадян.
Тридцять одна тисяча мирних мешканців убиті в одній з найспокійніших провінцій Іраку - Діяла з часу падіння в квітні 2003 року режиму Саддама Хусейна, повідомляє іракська урядова газета "Ас-Сабах" з посиланням на доповідь неурядової організації "Незалежна асамблея Діяли".

У повідомленні йдеться, що зі всієї кількості вбитих 11 тисяч пройшли через морги державних лікарень, ще 20 тисяч неопізнаних трупів знайдено на вулицях, в річках і каналах.

За час війни і окупації в Іраку, за даними міжнародної незалежної організації "Iraq body count", загинули від 71 до 77,5 тисяч мирних громадян. За словами представника "Незалежної асамблеї Діяли" Абдель Баки аш-Шаммарі, через безперервне насильства 8,3 тисячі жінок в провінції стали вдовами, а 15,5 тисяч дітей залишилися сиротами.

В результаті міжконфесійної різанини 13 тисяч сімей вимушено було втікати зі своїх будинків і шукати притулку в інших районах Іраку або за кордоном. Як наслідок, повністю спустіли 52 села. 

Ірак
BBC
Насильство на дорогах привело до закриття чотирьох основних автомагістралей країни.
За неповні чотири з половиною роки, йдеться в повідомленні, в Діяле були убиті, зокрема, 53 викладачі університету, 55 лікарів, 25 релігійних діячів, 14 членів Ради провінції, 15 шейхів племен, викрадено 250 працівників держустанов. Доля більшості з них не відома до цих пір.

За цей час в провінції зруйновані 1 тисяча 165 житлових будинків, 22 школи, 70 мечетей, 11 поліцейських ділянок, спалено 2 тисячі 650 магазинів і торгових кіосків, розграбовано сім державних установ, а з банків вкрадено 5 мільярдів іракських динарів (приблизно 5 мільйонів доларів), зокрема 2,7 мільярдів, що призначалися для виплати пенсій вдовам і допомоги сиротам.

Насильство на дорогах привело до закриття чотирьох основних автомагістралей, що проходять через Діялу, а відсутність води - до загибелі 1,5 тисяч садів.

Провінція Діяла, населення якої складає приблизно мільйон людей, розташована на північному сході Багдада.

Військова операція США і їх союзників проти Іраку почалася в березні 2003 року. Приводом для її початку послужили заяви американського керівництва про наявність у Іраку зброї масового знищення, якого згодом виявлено не було. У окупації Іраку беруть участь військові контингенти з 26 країн під командуванням США.

Основними завданнями коаліційних сил в Іраку є пошук і знищення бойовиків, а також сприяння іракському уряду у формуванні національних силових структур.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: