Третій випадок захворювання на ящур

М'ясо хворих ящуром тварин не небезпечне для людини, запевняє представник Євросоюзу Філіп Тод.

Третій випадок захворювання на ящур
(Фото: pandemia.ru)
У Великобританії підтвердили третій за тиждень випадок захворювання худоби на ящур. На фермі у графстві Суррей, де були виявлені хворі тварини, уже забито 50 голів худоби.

За словами ветеринарів, черговий осередок захворювання знаходиться неподалік від двох ферм, де ящур був виявлений раніше.

Тим часом уряд Великобританії послабив впроваджені раніше обмеження на перевезення худоби країною. Це було зроблено для того, щоб дати можливість відповідним службам відвозити на забій тварин, у яких підозрюють наявність ящура.

Водночас представники служб, які займаються розслідуванням спалаху захворювання, провели перший допит за цією справою. Допитуваним став один зі співробітників компанії "Merial", яка наразі вважається найбільш імовірним джерелом поширення вірусу.

Третій випадок захворювання на ящур
(Фото: chas-daily.com)
Нагадаємо, напередодні з’ясувалося, що в лабораторіях згаданої компанії не дотримувалися норми дотримання заходів біологічного захисту: у приміщеннях відчувався протяг, деякі кімнати не були піддані обов’язковій дезінфекції, співробітниками ігнорувалися правила носіння захисних костюмів та інше. Одним з напрямків діяльності компанії "Merial" є вивчення вірусу, який викликає ящур. 

Через спалах ящура у Брюсселі зібрався на засідання спеціальний комітет з продовольства. М'ясо хворих ящуром тварин не небезпечне для людини, повідомив представник виконавчої влади Євросоюзу Філіп Тод. За його словами, метою введеної Єврокомісією заборони на експорт з Великобританії в інші країни-члени Євросоюзу парнокопитних тварин, їх м'яса і продуктів з нього є не допустити розповсюдження вірусу ящура, який виявлений у Великобританії.

"Звичайно, м'ясні продукти несуть в цьому плані менший ризик, ніж самі тварини. Саме від них виходить найбільша загроза в плані розповсюдження вірусу, проте існує ризик його розповсюдження через продукти, от чому вони не можуть експортуватися в інші держави ЄС і треті країни", - сказав він у Брюсселі.

"Проблеми для здоров'я людини в плані споживання м'яса немає, так само як і немає проблеми для здоров'я людини при контактах з ураженими хворобою тваринами", - додав Тод, відзначивши, що вірус наносить серйозну економічну втрата тваринницькій галузі.

У Британії знову спалах ящура
За підрахунками фахівців, загальний збиток від нинішнього спалаху ящура складе мінімум 30 мільйонів фунтів стерлінгів. Члени Постійного комітету Євросоюзу з продовольства і здоров'я тварин, позачергове засідання якого було скликане в середу в Брюсселі для обговорення ситуації із спалахом ящура у Великобританії, одноголосно схвалили введену Єврокомісією 6 серпня заборону на експорт британської тваринницької продукції і живої худоби у решту країн-членів ЄС.

Присутні в бельгійській столиці ветеринарні експерти підтримали дії британських ветеринарної влади з припинення розповсюдження вірусу ящура і погодилися з позицією британської сторони, представник якої проінформував колег про розвиток ситуації. За його словами, вся територія Великобританії все ще повинна розглядатися як зона високого ризику, повідомила прес-служба Єврокомісії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: