Циклон у Пакистані забрав близько ста життів

Близько двох мільйонів людей постраждали в Пакистані внаслідок тропічного циклону, що приніс зливи та шквалистий вітер.

Повінь у Пакистані
news.yahoo.com
Тропічні циклони в Пакистані трапляються регулярно. Унаслідок цього циклону постраждали два мільйони людей.

Найсерйозніша ситуація склалася в південно-західній провінції Белуджистан, де, згідно з останньою інформацією, загинуло близько 100 чоловік і ще декілька сотень вважаються зниклими без вісті. У 15 районах Белуджістана водою зруйновано або пошкоджено більше 200 тисяч будинків, порушено комунікації та лінії електропередачі, затоплено поля.

Основні транспортні артерії тут перерізала вода, багато мостів зруйновано, що ускладнює надання допомоги. Мешканцям потерпілих районів бракне продовольства, медикаментів, придатної для пиття води.

”Нам також терміново потрібні намети, ми вже звернулися до світової спільноти з проханням про допомогу: необхідно щонайменше 100 тисяч наметів для сімей, що залишилися без житла", - повідомив пресі офіційний представник уряду Белуджистану Разик Бугті (Raziq Bugti).

Влада перекидає гуманітарну допомогу армійськими гелікоптерами; там, де є можливість, використовують військово-транспортні літаки. Проте, як свідчать журналісти на місцях, поки цієї допомоги явно не вистачає.

Напередодні потерпілі регіони відвідав прем'єр-міністр Пакистану Шаукат Азиз. Він заявив, що центральна влада організовує повітряний міст із доставки допомоги до потерпілих регіонів. Міст діє безперервно.

Тропічний циклон, що одержав назву "Ємін-03Б" (Yemyn-03B), звалився на південь Пакистану на початку минулого тижня. Нині інтенсивність злив зменшилася, проте в ряді регіонів продовжує дощити.

Раніше подібний циклон пройшов над найбільшим пакистанським містом Карачі, де через обвалення дахів і обриви дротів загинуло близько 250 людей.

Південь Пакистану періодично стає жертвою тропічних циклонів. 1965 року найпотужніший циклон став причиною загибелі близько 10 тисяч людей у Карачі та прилеглих районах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: