У Баку завалився будинок

За попередніми даними, причиною обвалення будівлі в Баку є грубе порушення правил безпеки на будівництві. Будинок в столиці Азербайджану зводився незаконно.

У Баку завалився будинок
(Фото: day.az)
За попередніми даними, причиною обвалення будівлі в Баку є грубе порушення правил безпеки на будівництві. Про це заявив керівник Головного управління організації робіт цивільної оборони військ цивільної оборони МНС, полковник Каміль Багіров.

"Згідно первинній версії, допускається, що причиною події є грубе порушення на будівництві правил безпеки", - сказав він. 

"Є припущення, що ще до обвалення будівлі частина людей, що працювали на будівництві, відчула щось недобре і покинула його. На даний момент кількість тих, які отримали поранення і загиблих з'ясовується, в результаті інженерної розвідки з'ясовується  їх можливе місце під завалами", - сказав він.

Багіров повідомив також, що сили МНС перейшли на цілодобовий режим роботи. Він сказав також, що у разі підтвердження вірогідності обвалення довколишніх будинків, їхні мешканці будуть евакуйовані.

Раніше повідомлялося, що на вулиці Нахчивані через невідомі причини завалилася 14-поверхова будівля, в якій велися завершальні оздоблювальні роботи. 

Перед обваленням будівлі пролунав вибух. Про це заявив виконавчий директор компанії НТК "Мутефеккір", яка вела будівництво.

Він заявив, що до обвалення він чув "вибух, схожий на підрив динаміту". Правоохоронні органи поки що не коментують ці твердження. В даний момент поліція намагається відвести людей, присутніх біля будівлі, яка завалилася і з довколишніх будинків, заявляючи, що ці будинки теж можуть впасти.

До будівлі, яка впала, впритул примикає ще низка нещодавно побудованих, але вже заселених 15-поверхових будинків.

14-поверхова будівля, що будувалася на вулиці Мухаммеда Нахчивані, завалилася в другій половині дня у вівторок. На кадрах відеозйомки видно, що будівля, завалилася повністю, під розвалинами опинилися зруйнований підйомний кран і автомашини, з-під розвалин чути голоси людей, що опинилися там. 

Тим часом згідно інформації ІА "Тренд" причиною обвалення стало те, що на будівлю впав підйомний кран. В будинку, що примикає до аварійної будівлі, видно тріщини, повідомляє телеканал АTV. 

На місце події підтягуються додаткові сили МНС, сапери, рятувальники. Територія оточена посиленими нарядами поліції, звідти виведені мешканці довколишніх будинків, журналісти.

За останніми повідомленнями, будинок, що обвалився в Баку, зводився незаконно, а мешканці сусіднього з ним будинку ще 2 роки тому попереджали про це.

Репортажі про це, зняті 9 і 14 вересня 2005 року, показав у вівторок бакінський телеканал ATV. 

"Будівництво тут ведеться незаконно", - говорить в першому сюжеті жінка, що живе у сусідньому з аварійним будинку.
 
"Ця людина (керівник компанії "Мутефеккір", що здійснювала будівництво) зруйнувала комору для води нашого будинку, уламки якого потім використала для свого будівництва, під'єдналася до нашого газогону, оскільки у неї в руках немає жодного документа (про будівництво)", - продовжує вона.
 
Інший мешканець додає, що будівельники незаконно зайняли дитячий і паркувальний майданчики.

Адвокат, найнятий місцевими мешканцями, говорить, що господарі нового будівництва шантажують його підопічних тим, що вони нібито проживають в своєму будинку незаконно. 

"Мабуть, це фірма забула свою основну справу: робота "Мутефеккіра" - будувати будинки, а не руйнувати їх", - зазначалося в першому репортажі. 

У другому репортажі була оприлюднена інформація про те, що Колегія з цивільних справ Верховного суду Азербайджану задовільнила позов жителів будинку до компанії "Мутефеккір" у зв'язку з незаконним веденням будівництва і порушенням прав мешканців сусіднього будинку. 

"Ми сподіваємося, що діяльність компанії "Мутефеккір", яка стала предметом невдоволення, буде проаналізована відповідними органами, щонайменше, тому, що ця компанія замість створення мешканцям столиці нормальних умов, порушує їх права на відпочинок і вільне пересування", - зазначалося в репортажі, знятому 2 роки тому.

Внаслідок обвалення будівлі постраждали три прилеглих до неї будинки.

За словами генерального прокурора Азербайджану Закіра Гаралова, у відношенні комнпанії "Мутефеккір", якою керує Алі Мурадов, буде порушено карну справу.

За різними даними, при обваленні будинку загинуло від двох до п'яти людей.
 
Голова прес-служби МНС Азербайджану Турал Мусеібов сказав журналістам, що всього з-під завалів витягнуто чотирьох людей. Одна з них була вже мертва, і одна померла по дорозі в лікарню, говорить представник МНС.
Ще двоє, за його даними, госпіталізовані з травмами різного ступеня важкості.
 
Мусеібов припустив, що під завалами будівлі, що обрушилася, можуть залишатися не більше п'яти людей.
 
Тим часом, бакинський телеканал АTV повідомляє про п'ять загиблих.
 
Агентство "Новости-Азербайджан" передає, що на момент події на будівництві було як мінімум 38 людей. За словами будівельників, під завалами можуть знаходитися до 50-60 осіб.
 
Раніше агентство "Новости-Азербайджан" повідомляло, що з-під уламків витягнуті тіла трьох загиблих, дев'ятеро людей врятовані. За даними агентства, під завалами ще залишаються 26 людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: