У Британії знову спалах ящура

Британський міністр навколишнього середовища Хіларі Бенн офіційно підтвердив, що зафіксовано новий спалах ящура.

У Британії знову спалах ящура
У 2001 році ліквідували понад 6 млн. тварин через епідемію. (Фото: focus.de)
Британський міністр навколишнього середовища Хіларі Бенн офіційно підтвердив, що напередодні в графстві Саррей був зафіксований новий спалах ящура.

За його словами, зроблені напередодні аналізи підтвердили, що близько 50 тварин на фермі, розташованій у межах трикілометрової зони відчуження навколо тієї ферми, де спалах ящура був зафіксований у минулу п'ятницю, були заражені вірусом.

Учора пізно ввечері всі тварини були знищені. В понеділок головний експерт з питань ветеринарії міністерства навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства Деббі Рейнолдс не виключила, що можливим джерелом зараження худоби є вода, що залишилася від недавніх повеней.

Міністерство також указує на те, що вірус, аналогічний виявленому на фермі поблизу Гілдфорда, досліджувався в розташованих недалеко Інституті здоров'я тварин і приватній фармацевтичній фірмі Merial Animal Health Ltd.

Обидві установи заявляють, що не порушували правил біобезпеки. В п'ятницю увечері стало відомо, що осередок епідемії був виявлений на одній з ферм в англійському місті Гілдфорд (графство Саррей). Зараженими виявилися близько 60 тварин, яких умертвили. В неділю "з профілактичних міркувань" були ліквідовані ще близько 40 тварин на суміжній фермі.

Останній великий спалах ящура охопив країну на початку 2000-х років, коли фермери були вимушені ліквідовувати значну частину поголів'я великої рогатої худоби, а експорт британської яловичини в країни Європи через дві епідемії - коров'ячий сказ і ящур - був припинений на декілька років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: