У Дніпропетровську дворічний малюк помер під час банальної операції

Винних знайти не можуть, хоча й підозрюють, що анафілактичний шок у малюка могли викликати ліки. Тестування на алергічні прояви проведені не були.

У Дніпропетровську дворічна дитина померла під час видалення аденоїдів. Такі операції в Україні проводять масово, і це єдина смерть за останні 20 років. У хлопчика стався анафілактичний шок. Його могли спричинити ліки.

Мати маленького Давида привела сина на планову нескладну операцію. За дві години вона мала забрати дитину з лікарні. Хірург уже закінчив операцію з видалення аденоїдів, коли дитина раптом почала задихатися.

Оксана Ламза, головний лікар міської лікарні №8, каже, що реанімаційні міри почали проводити одразу, коли виникла необхідність.

За висновками судмедекспертів, хлопчик помер від анафілактичного шоку, який могли спричинити лікарські засоби, зокрема, і ті, що використовувались для місцевого наркозу. Мати каже: заздалегідь просила хірурга перевірити реакцію дитини на них.

У медичній карті дитини жодної інформації про алергію на медичні препарати немає. Лише на укуси комарів. Нині спеціальна комісія міського департаменту охорони здоров»я перевіряє всі документи. Там визнають: реакцію дитини на медпрепарати лікарі визначати не повинні.

Хірург, що робив операцію, нині на робочому місці. Комісія не вбачає жодних підстав відсторонити його від роботи. Лікар вже 20 років проводить такі операції. Це перший смертельний випадок. Нині хірург не наважується зайти в операційну, хоча своєї провини не визнає.

Прокуратура кримінальної справи ще не порушила. Адже досі з'ясовують, що саме спричинило смерть малюка. На експертизі й залишки ліків, які використовували під час операції.

Вбивство з необережності, халатність лікаря чи трагічна випадковість - стане відомо лише за три тижні. Саме тоді судово-медична експертиза оголосить остаточні висновки.

Детальніше в сюжеті ТСН.


Читайте також:

Маріупольські лікарі заразили на СНІД трьох немовлят

Скандал: Швеція ставила медичні експерименти на українцях

Луганські лікарі ставили експерименти над людьми

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: