У Грузії обстріляли авто Саакашвілі і Качинського (відео, оновлено)

Польська влада стверджує, що колона автомобілів, в якій знаходилися президенти Польщі і Грузії Лех Качинській і Михайло Саакашвілі, була обстріляна в неділю на кордоні з Південною Осетією.

Президент Польщі заявив, що постріли з автоматичної зброї пролунали в 30 метрах від нього і президента Грузії.

"Ми чули серію пострілів з автоматичної зброї, що було близько 30 метрів від мене", - сказав Лех Качинській.

"Як тільки два президенти вийшли з машини, пролунало кілька (автоматних) черг. Спочатку я придивився до цього, щоб зрозуміти що відбувається. Потім підійшов до президента Саакашвілі, і ми пішли повільним кроком, змінили машини (пересели в інший автомобіль)", - розповів президент Польщі.

04_gololed
Lenta.ru
Фото з місця пригоди
"Я не думав, що була (якась) загроза", - сказав Качинській.

Лех Качинській назвав обстріл кортежу порушенням мирного плану Мєдвєдєва-Саркозі. Президент Польщі стверджує, що чув російську мову із сторони, з якою вівся вогонь. У свою чергу Михайло Саакашвілі запевнив, що не хотів піддавати небезпеці життя польського колеги і поклав вину за обстріл на російських військових.

Раніше про обстріл повідомив міністр в канцелярії глави Польщі Міхал Камінській, який у складі офіційної делегації знаходився в колоні автомобілів. "Коли ми доїхали до російського патруля, з їх (з російської) сторони пролунали постріли. Було як мінімум три серії пострілів з карабінів. Президент (Лех Качинській) зберігав залізний спокій", - сказав він.

"Це були, напевно, постріли з російської сторони, але не можу однозначно стверджувати - чи були ці постріли в повітря чи в нашу сторону", - додав Камінській.

Лімузин з Михайлом Саакашвілі і Лехом Качинськім не постраждав. У президентському кортежі було 5-8 автомобілі.

За останньою інформацією, колона автомобілів вже прямує у бік Тбілісі.

Президент Польщі у неділю прибув до Грузії для участі у заходах, присвячених п'ятій річниці "революції троянд". Прямо з тбіліського аеропорту Качинській відправився в табір біженців, які постраждали під час серпневого військового конфлікту на Кавказі.

Штаб російських миротворців в Південній Осетії заявив про непричетність до обстрілу кортежу президентів Польщі і Грузії.

Влада Південної Осетії також заявила, що ніякого обстрілу кортежу президентів Грузії і Польщі з їхньої сторони не було, повідомила глава комітету інформації і друку Південної Осетії Ірина Гаглоєва.

"Ніякої інформації щодо інциденту з кортежем президентів Грузії і Польщі ми не маємо в своєму розпорядженні. У будь-якому випадку південноосетинська сторона ніякого відношення до цього не має. З нашої сторони ніякого обстрілу не було", - сказала Гаглоєва.

ВідеоУ Грузії обстріляли президентів

ВідеоУ Грузії обстріляли авто Саакашвілі і Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: