У Грузії затримано українців

У Грузії затримано корабель під прапором Камбоджі, на борту якого перебували українські моряки.

Порт Поті
Lenta.ru
Грузинський порт Поті, неподалік від якого було затримано корабель з українцями на борту.
У Грузії затримали корабель з українськими моряками на борту. 

Судно "Жезабель-2" під прапором Камбоджі, згідно з дорожнім листом, рухався до порту в Сочі, однак несанкціоновано пришвартувався в абхазькому порті Очамчира. 

Там на судно завантажили 1800 тонн вугілля. Після цього, замість Сочі корабель попрямував до Туреччини. Грузинська влада затримала судно за порушення водного простору. 

Як повідомили ІА "Новини-Грузія" в прес-службі Прикордонної поліції Грузії, операція із затримання корабля проводилася в 145 милях від Потійського порту в особливій економічній зоні Російської Федерації з дотриманням всіх міжнародних норм і тривала 62 години. 

У операції із затримання судна-порушника брали участь три патрульні катери грузинської берегової охорони. "Жезабель-2" під конвоєм було доставлено в порт Поті.
За інформацією прес-служби Погранполіції, кримінальну справу порушено за фактом незаконного перетину кордону Грузії, перевезення контрабанди і порушення правил судноплавства.

На борту був екіпаж з 14 осіб, серед них - семеро громадян Азербайджану, шестеро українців та капітан-росіянин. Проти них порушили кримінальну справу щодо незаконного перетину кордону та перевезення контрабанди. 

У разі доведення провини, капітанові загрожує від трьох до п'яти років ув'язнення, членам екіпажу - від двох до чотирьох років.

Передбачається, що вантаж буде конфісковано. Судно-порушник також буде оштрафоване на 50 тисяч ларі (31,25 тисячі доларів) за порушення правил судноплавства.

Факт наявності громадян України на борту затриманого судна підтвердили в МЗС України.

Про це повідомили у прес-службі МЗС України з посиланням на інформацію Консульського агентства в Батумі. 

Разом з тим, не уточнюється, скільки саме українських громадян є членами екіпажу зазначеного судна. За попередніми даними, причиною затримки судна стало порушення правил перетину державного кордону Грузії. 

Станом на 17.30 судно під конвоєм прямує до порту Поті. З метою з’ясування ситуації на місці до Поті відбув представник консульського агентства. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: