У Києві тріснув будинок

КМДА створила спецкомісію для розслідування причин, з яких в Оболонському районі столиці тріснув будинок.

Анатолій Голубченко
УНІАН
Аварійним будинком займеться комісія під керівництвом Анатолія Голубченка.
У Києві на вулиці Макіївській, 10 в Оболонському районі в житловому будинку виникли тріщини. У Київській міській державній адміністрації створено тимчасову міську комісію з розслідування причин виникнення тріщин.

Як повідомила прес-служба КМДА, відповідне розпорядження підписав 27 вересня київський міський голова Леонід Черновецький.
 
Згідно з прийнятим рішенням, до складу комісії увійшли 18 осіб із числа керівників та фахівців профільних служб міста. Створена комісія має впродовж двох тижнів встановити причини виникнення тріщини в будинку на Макіївській, 10 та надати свої пропозиції щодо подальшого використання цього будинку. 

Відповідальним за роботу комісії призначено першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка.
 
Тим часом, оперативний черговий Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА повідомив сьогодні УНІАН, що впродовж останньої доби ніяких сигналів від мешканців цього будинку щодо погіршення його стану не надходило. 

В прес-службі КМДА також поінформували, що ситуація перебуває під контролем начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Віталія Пшеничного.
 
За даними КМДА, перші тріщини з’явились в будинку по Макіївській, 10 приблизно два тижні тому. Зазначений будинок зведений у 1994 році. Зараз поряд з ним ведеться будівництво двох висоток. Роботи проводить "Київміськбуд-1". 

Однак, як зазначили в прес-службі міськдержадміністрації, будівництво було призупинено відразу після того, як стало відомо про тріщини. 

З посиланням на інформацію Пшеничного, у прес-службі повідомили, що зараз триває експертиза щодо встановлення причин виникнення тріщини у вказаному житловому будинку. Розглядається два варіанти: перший, що це сталося через нові будівництва поряд, другий – що були зроблені помилки при будівництві самого будинку №10. 

Як сказав Пшеничний, спираючись на попередні дані Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, станом на 26 вересня проживання в зазначеному житловому будинку не становить для його мешканців небезпеки. "Адже за добу розкриття тріщини не перебільшує 1 міліметру, що не є критичним", - зауважив чиновник.
 
Він також поінформував, що у випадку, якщо причина руйнування будинку буде пов’язана з роботами про зведенню нових будинків поряд з Макіївською, 10, то компанія "Київміськбуд-1" готова профінансувати та виконати ремонт постраждалих квартир. 

В КМДА повідомили, що з цього питання вже проведено два засідання Комісії з питань надзвичайних ситуацій. 

Нестор Шуфрич
ТСН
Голова МНС Нестор Шуфрич не виключає відселення частини мешканців аварійного будинку. (Фото: mns.gov.ua)
Разом з тим, ситуацію прокоментував міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. Він не виключає, що необхідно буде частково відселити мешканців будинку, в якому з’явилися тріщини. 

Про це Шуфрич сказав сьогодні, 28 вересня, журналістам у Києві. 

За словами міністра, МНС ще півроку тому попереджало місцеву владу про аварійність цього будинку на Оболоні. "Півроку тому ми попередили, що на четвертому поверсі вказаного будинку має місце тріщина, і вона розширюється», - сказав Шуфрич, додавши, що працівники МНС змусили експертів реально оцінити будинок та визначити, чи проживання в ньому не загрожує його мешканцям. 

Урядовець повідомив, що зараз МНС працює на місті надзвичайної ситуації та не виключає часткового відселення. 
Шуфрич повідомив, що є різні думки архітекторів і експертів, як реагувати на це, але МНС наполягатиме на найшвидшому ухваленні рішення. 

ВідеоБудинок на Оболоні тріснув

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: