У Косові знову лунають вибухи

У Мітровіці знову загострилося протистояння між сербами та албанцями.


У сербській частині косовської Мітровіци сталися два вибухи: перший поряд з кафе, другий - в районі Босняцка Махала, де компактно розселені албанці, які проживають серед сербів.

Перший вибух пошкодив сім автомобілів, припаркованих біля кафе. Після цього серби підпалили два албанські магазини, розташовані на їхній половині міста. Коли на місце прибули пожежники, стався другий вибух.

Шість людей, зокрема троє пожежників, одержали поранення. Вони були госпіталізовані. За словами лікарів, їхній стан розцінюється як стабільний. Район події патрулюють співробітники поліції ЄС в Косово та солдати НАТО.

В останні дні в Мітровіце зберігається вкрай напружена ситуація. Загострення міжетнічного протистояння викликав напад 30 грудня двох підлітків-албанців на свого ровесника серба, який отримав ножові поранення. .

Після цього сотні сербів вийшли на вулиці. Вони розгромили і спалили кілька албанських магазинів, а також пошкодили безліч машин з косовськими номерами. Нагадаємо, що Мітровіца розділена на дві етнічні частини: південну, де проживають албанці, і північну, сербську. Періодично в місті виникають конфлікти на національному ґрунті, яуі супроводжуються безладами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: