У Криму немає екологічного лиха?

Голова ВР Криму вважає, що морські аварії не завдали серйозного збитку екології півострова.

Голова Верховної ради Автономної Республіки Крим Анатолій Гриценко вважає, що в Керченській протоці немає серйозної екологічної катастрофи, проте є проблема забруднення. 

Анатолій Гриценко
УНІАН
Голова ВР Криму Анатолій Гриценко не побачив серйозних екологічних проблем на півострові.
14 листопада в одній з вечірніх програм Державної телерадіокомпанії "Крим" Гриценко заявив, що "інформація про екологічну загрозу поступала сама суперечлива", тому він сьогодні поїхав на Тузлу подивитися, ”скажімо так, з висоти польоту” акваторію Керченської протоки, сам острів Тузла і так далі.

Як відзначив голова ВР Криму, співробітники МНС та інших служб, а також місцеві жителі наводять лад на Тузлі. "Зібрано близько 160 тонн мазуту... До кінця тижня буде 300 (тонн)", - відзначив Гриценко. 

Частина нафти, яка розлилася по території Керченської протоки, зараз, за даними глави ВР АРК, знаходиться на російській території. Там теж, за його інформацією, ведеться робота з наведення порядку. 

Кажучи про сірку, яка перевозилася судами, що зазнали аварії в Керченській протоці, глава парламенту автономії заявив, що витоку сірки внаслідок корабельних аварій не відбулося. 

"За інформацією, яку сьогодні маю в своєму розпорядженні, витоку сірки абсолютно немає. Вона дуже щільно загерметизована", - сказав Гриценко.
 
Він також додав, що подія в Керченській протоці – це "НП великого масштабу". "Треба попереджувати такі катастрофи", - підкреслив Гриценко. Кримський спікер підкреслив, що ”пред`являтимуться серйозні претензії” до судновласників, які не відреагували на штормове попередження і проігнорували розпорядження керівництва Керченського порту покинути пролив, щоб убезпечити себе. 

Глава парламенту автономії не став давати оцінку загрозі біосистемі, екосистемі Керченського півострова, Керченської протоки, Чорного і Азовського морів, відзначивши, що це справа експертів і екологів. 

"Я хотів би утриматися від якихось конкретних оцінок, сьогодні хай екологи вивчають ситуацію, - сказав Гриценко. - Я не думаю, що там є така серйозна катастрофа екологічна, але проблема забруднення - вона існує, вона реальна".
 
При цьому кримський спікер відзначив, що ні він, ні оператори з журналістами "не виявили сьогодні тієї масової загибелі риби і птахів, про яку говорять всі, кому тільки не лінь". "Ми там побачили велике скупчення птахів. Літає, живі птахи. Я попросив сфотографувати. Життя йде, продовжується", - підкреслив Гриценко.

Птах, постраждалий від мазуту
УНІАН
Втім, від мазуту в Криму вже серйозно постраждали птахи.
Нагадаємо, 11 листопада внаслідок шторму в Керченській протоці постраждали 15 судів, в результаті катастрофи, в морі опинилися близько 1,2 тисяч тонн мазуту, а також 6,8 тисяч тонн сірки (за попередніми даними, ємності з сіркою закриті кришками). 

Наслідки аварії російського танкера "Волгонафта-139", в результаті якої в море потрапило близько 1,2 тисячі тонн мазуту, кримські "зелені" називають катастрофічними. 

Багато ЗМІ заявляють про масову загибель птахів і риби в Керченській протоці. 

Керченською міжрайонною природоохоронною прокуратурою порушена кримінальна справа за фактом забруднення моря.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: