У Москві згадують жертв "Норд-Осту"

Траурний мітинг, присвячений пам'яті жертв теракту в Театральному центрі на Дубровці.

Траурний мітинг, присвячений пам'яті жертв теракту в Театральному центрі на Дубровці, закінчився в Москві, передає кореспондент агенції "РИА Новости" з місця подій. Траурний мітинг почався з реквієму "Норд-Осту".

За повідомленням кореспондента агенції, на площі перед Театральним центром на моніторах транслювалася відеохроніка, що повторює події 24, 25 і 26 жовтня 2002 року.

"Пройшло п'ять років з дня завершення цієї трагедії. Але для нас час назавжди зупинився і дотепер залишається 26 жовтня 2002 року... Я дякую всім, хто допомагав рятувати людей, наша пошана за мужність, стійкість, яку ви проявили за всі три дні полону і під час порятунку заручників", - сказала, виступаючи на мітингу, мати одного з загиблих заручників.

Вона також зауважила, що площа перед Театральним центром "стала братською могилою для багатьох заручників Театрального центру".

На стіні Театрального центру люди розгорнули плакати зі світлинами загиблих заручників, куди рідні, близькі та прості москвичі приносили квіти й запалювали свічки. Також квіти й свічки підносили до меморіалу, встановленого на згадку про загиблих.

Загалом на площі зібралося кількасот людей, але туди постійно підходили люди та приносили квіти.

"Я просиділа три дні разом зі своїми дітьми в захопленій школі в Беслані, бачила на свої очі всі страждання дітей. Найстрашніше прокляття, якого лиш може зазнати мати - втратити своїх дітей, - відбулося зі мною, і я можу розділити те горе та втрату, які пережили батьки загиблих дітей при захопленні Театрального центру на Дубровці", - сказала на мітингу колишня заручниця школи в Беслані.

За її словами, неможливо розділити трагедію "Норд-Оста", Беслана й інших терактів. "Ми одне ціле, люди, яких зближувало страшне горе", - додала вона.

Мітинг завершився хвилиною мовчання, після якої поіменно зачитали список усіх жертв теракту в Театральному центрі. Потім у небо над Театральним центром піднялося 130 білих повітряних куль - за кількістю жертв теракту. Родичі, знайомі та інші москвичі, що прийшли на мітинг, відправилися на панахиду по загиблих, що проходить біля Театрального центру.

У мітингу взяли участь представники Північної Осетії, родичі та близькі загиблих у терактах у житлових будинках Москви та Волгодонська, а також жертв вибуху хмарочосів у США, вибухів у московському й лондонському метро, літаках "Москва - Волгоград" і "Москва - Сочі", бесланські матері.

Відео5 років теракту на Дубровці

ВідеоВшанування пам'яті жертв теракту в Москві

ВідеоПам'ять про жертв "Норд-Осту".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: