У Сербії затримано Ігоря Чуркіна

Відомий бізнесмен був затриманий при спробі перетину сербського кордону.

У середу, 5 грудня, в Сербії при спробі перетину кордону був затриманий голова Наглядової ради ЗАТ ”Завод комунального транспорту” (раніше ЗАТ ”Львівський автомобільний завод”, ЛАЗ, м. Львів) Ігор Чуркін. Бізнесмен також є власником ДАХК ”Чорноморський суднобудівний завод” (ЧСЗ, м. Миколаїв), за право власності на який зараз сперечається в судах. 

Ігор Чуркін
УНІАН
Ігор Чуркін.
Про це агентство УНІАН повідомила представник братів Чуркіних Ірина Акулова, яка є керівником прес-служби ВАТ ”Судмашпром” (покупець контрольного пакета акцій ЧСЗ). 

За інформацією Акулової, Чуркін був затриманий нібито в рамках кримінальної справи, порушеної Миколаївською обласною прокуратурою за фактом порушень під час приватизаційного конкурсу при покупці ЧСЗ. 

Ця кримінальна справа була порушена на підставі позову, поданого на початку 2007 року заступником генерального прокурора України на користь Фонду держмайна до ВАТ ”Судмашпром” (покупець контрольного пакета акцій ЧСЗ). 

Підставою позовних вимог тоді послужили, нібито, порушення в період проведення конкурсу з продажу пакета акцій ЧСЗ.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12 червня 2007 року позов заступника генпрокурора України на користь ФДМУ до ВАТ ”Судмашпром” був залишений без розгляду. 

Разом із тим, у середині липня Миколаївська обласна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно Ігоря Чуркіна на аналогічній підставі: порушення під час приватизації ЧСЗ. 

Акулова також додала, що затримання Чуркіна не позначиться на діяльності підприємств, підконтрольних бізнесменам. Співвласник Чорноморського суднобудівного заводу Олег Чуркін оголошений у розшук.
 
У той же час, за повідомленнями деяких ЗМІ, 4 грудня співробітниками митного поста "Тиса" при огляді автоколони, що перевозить устаткування для ЗАТ "Завод комунального транспорту", був виявлений вантаж кокаїну й марихуани, пише УНІАН.

Наркотики були виявлені в упаковках кондиціонерів, призначених для встановлення на нових автобусах, які виготовлялися ЗАТ "Завод комунального транспорту".
 
7 квітня 2007 року в Миколаєві міліція затримала брата Ігоря Чуркіна - Олега Чуркіна, оголошеного російським судом у міждержавний розшук. За три дні український суд звільнив його з-під варти, проте бізнесмен все ще перебуває в розшуку. 

За російськими бізнесменами братами Ігорем і Олегом Чуркіними шлейф скандалів і судових розглядів тягнеться і в Україні. У 2002 році Генпрокуратура заявляла, що для приватизації Львівського автозаводу, контрольованого братами, використовувалися кошти, одержані свідомо злочинним шляхом. Прокуратура порушила кримінальну справу, яку трохи пізніше було закрито. 

У прес-службі МВС і українському представництві Інтерполу інформацію про арешт Чуркіна не підтвердили і не спростували, відзначає УНІАН. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: