У США викрали цезій

З будівництва в передмісті Вашингтона викрадено прилад, що містить радіоактивні ізотопи цезій-137 і америцій-241. Із них можна створити "брудну бомбу".

радіація
У США легко одержати ліцензію на придбання будівельних приладів, що містять цезій-137 і америцій-241 у кількостях, достатніх для виготовлення "брудної бомби",
Уряд і поліція штату Меріленд розповсюдили у вівторок попередження про крадіжку з будівництва в передмісті Вашингтона будівельного приладу для вимірювання вогкості, що містить радіоактивні ізотопи цезій-137 і америцій-241.

У попередженні, розповсюдженому в Балтіморі, говориться, що той, хто знайде викрадений прилад, повинен негайно повідомити про це в управління з радіологічної охорони здоров'я уряду штату або в управління поліції графства Чарльз.

Згідно з офіційним повідомленням, вимірювальний прилад під серійним номером 22355 був викрадений 23 липня з будівництва в передмісті Вашингтона Уолдорф на території штату Меріленд.

Прилад яскраво-жовтого кольору, що за розміром і формою нагадує напільні ваги, був викрадений разом із захисним пластиковим жовтим контейнером, що закривається на замок, розміром з велику валізу, використовуваним для транспортування пристрою.

„Викрадений пристрій містить радіоактивні матеріали в невеликих кількостях і використовується для вимірювання рівня вологи й густини ґрунту, бетону, асфальту та інших матеріалів," – говориться в повідомленні.

У ньому вказується, що пристрій "містить радіоактивні матеріали цезій-137 в телескопічній штанзі та америцій-241 в капсулі усередині приладу".

„Пристрій не представляє небезпеки для населення, якщо його радіоактивні матеріали залишаються всередині приладу," - наголошується в повідомленні.

Об'єм і вага зниклих разом із приладом радіоактивних ізотопів не уточнюються.

Минулого тижня в сенаті США в комітеті з розслідувань пройшли спеціальні слухання за підсумками конфіденційної перевірки, що показала, що в США через підставні компанії легко одержати ліцензію на придбання будівельних приладів, що містять цезій-137 і америцій-241 у кількостях, достатніх для виготовлення "брудної бомби", розрахованої на використання у крупних населених пунктах з метою тривалого радіаційного зараження.

За підсумками перевірки, комісія з ядерного регулювання, що входить в систему міністерства енергетики США, оголосила про різке посилення контролю з нагляду за ізотопами, що використовуються в будівництві та інших галузях промисловості.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: