Україна не веде переговори з піратами

МЗС наголошує, що держава не може вести з піратами переговори щодо звільнення захоплених суден.

МЗС України зазначає, що з моменту захоплення піратами поблизу узбережжя Сомалі судна Faina і на даний час позиція України залишається незмінною і чіткою: при прийнятті рішення щодо врегулювання ситуації довкола пріоритетом має бути забезпечення життя та безпеки членів його екіпажу.

Міністерством закордонних справ України та іншими центральними органами виконавчої влади вживаються усі можливі заходи, зокрема дипломатичного характеру, спрямовані на мирне врегулювання ситуації.

При цьому МЗС наголошує, що Україна як держава не може виступати стороною у переговорному процесі з піратами. Як свідчить міжнародна практика, у випадках захоплення суден піратами, державні структури не беруть безпосередньої участі у переговорах з нападниками. Механізм проведення переговорів передбачає спілкування судновласника або компанії-менеджера з піратами безпосередньо або через посередницькі структури. Дотримуючись цієї практики, судновласник Faina уповноважив професійну юридичну компанію на ведення переговорів з піратами.

Станом на 22 жовтня переговорний процес триває. Стан здоров’я членів екіпажу задовільний.

На даний час МЗС України вживає заходів, щоб поповнити запаси продуктів харчування, питної води та пального.

Як повідомлялося, 25 вересня пірати захопили біля берегів Сомалі судно Faina, у складі екіпажу якого – 17 громадян України. На борту судна - 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Судно перебуває під наглядом декількох американських кораблів, які мають завдання не допустити вивантаження зброї на берег. Пірати, за різними даними, вимагають від 8 до 20 млн. доларів викупу за моряків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: