Українська влада не хоче звільняти Faina?

Уряд Сомалі готовий допомогти Україні звільнити Faina, але каже, що українська влада не хоче з ними співпрацювати.


Тимчасовий уряд Сомалі готовий дати згоду Україні на проведення спеціальної військової операції зі звільнення захопленого піратами судна Faina.

Про це сьогодні на прес-конференції в Москві повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Сомалі в Росії Мохаммед Мохаммуда Хандула.

"Звичайно, тимчасовий уряд готовий дати згоду на силове вирішення", - сказав посол. При цьому він наголосив, що така операція має проводитись в кооперації з тимчасовим урядом Сомалі.

Він зазначив, що Сомалі готова співпрацювати з будь-якими державами, кораблі якої чи громадяни потрапили в полон до піратів, але тільки в тому разі, якщо це не завдасть шкоди Сомалі. Наприклад, не забруднює навколишнє середовище.

Разом з тим Мохаммед Мохаммуда Хандула наголосив, що Україна відмовляється співпрацювати з Сомалі щодо ведення переговорів із звільнення Faina.

"Ми в дуже складній ситуації – з боку власника (корабля) немає співпраці, немає офіційної інформації уряду України… Тому складно сказати, на якому етапі зараз переговори", - сказав посол.

Водночас він не виключив, що зброя, яка транспортує Faina, була призначена для Південного Судану, а не Кенії, як повідомлялося раніше.

За його словами, досі уряд Сомалі не володіє офіційними документами, кому, звідки і куди перевозив зброю український корабель.

Посол наголосив, що Сомалі має великий сумнів, що Faina захопили випадково. Він припустив, що покупці і продавці зброї на якомусь етапі не домовились.

Нагадаємо, 25 вересня пірати захопили біля берегів Сомалі судно Faina, у складі екіпажу якого – 17 громадян України. На борту судна - 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: