Українські шахти небезпечні

Українські шахти небезпечні. На копальні в Горлівці спалахнув високовольтний дріт, а на Луганщині другу добу горить метан.

Українські шахти знову демонструють небезпеку. На копальні імені Гагаріна в Горлівці, у вентиляційному стволі спалахнув високовольтний дріт. На поверхню екстрено підняли 130 гірників. Роботу відновлять тільки після ретельного обстеження. 

А на Луганщині другу добу у шахті імені газети "Известия" горить метан. Зупинили усі роботи, спускаються туди тільки рятувальники, які намагаються пожежу приборкати. Зараз під землею працює півсотні людей. Причини поки не відомі, але фахівці переконані: тут не обійшлося без того-таки "людського" чинника

Метан палає другу добу на горизонті 295 метрів. Увесь цей час рятувальники заливають полум’я водою та піною. А що такий спосіб гасіння виявився не надто успішним, то вирішили змінити стратегію. На місці аварії почали встановлювати вибухостійкі ізоляційні гіпсові перемички.

Встановити причини аварії наразі неможливо – членів експертної комісії, як і гірників, під землю не пускають. По-перше, це дуже небезпечно, а по-друге, поки є ділянки займання, оглянути місце аварії не можна.

Поки триває ліквідація аварії, шахта зазнає непрямих збитків – щодоби гірники не дають на-гора 800 тонн вугілля. Та й гасіння пожежі стане у копійчину, адже генератор інертного газу, а, простіше кажучи, авіатурбіна працює на авіаційному гасі, а він коштує недешево. Скільки триватиме робота, наразі невідомо.

Нагадаємо, вночі, коли виникла пожежа, під землею перебували 114 шахтарів.

ВідеоНебезпечні шахти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: