Українця можуть видати США

Громадянина України, затриманого в Анталії за підозрою в продажу "Аль-Каїді" інформації про США, звинуватили у кібер-шахрайстві.

У двох громадян України та Ізраїлю, затриманих в Анталії за підозрою в продажу міжнародній терористичній мережі "Аль-Каїда" інформації про США, не виявлено зв'язків з "Аль-Каїдою", повідомили представники поліції турецької курортної провінції.

Український громадянин Максим Я., який перебував у розшуку у багатьох країнах за кібер-шахрайство, в даний час знаходиться під вартою і може бути виданий США протягом 60 днів.

Затриманий разом з ним житель Ізраїлю Максим Т. відпущений на свободу, оскільки слідство не виявило його зв'язків з правопорушеннями, здійсненими українським хакером, відзначили в прокуратурі Анталії.

"Затриманий українець - всесвітньо відомий хакер, який знаходиться в міжнародному розшуку за шахрайство. У нього точно немає зв'язків з "Аль-Каїдою", - цитують турецькі ЗМІ начальника управління безпеки Анталії Фейзуллаха Арслана.

За даними турецьких правоохоронних органів, український хакер зламав по всьому світу через інтернет коди 50-60 тисяч власників кредитних карток. Він також підозрюється в розкраданні даних у 1 тисячі 200 власників кредиток у Туреччині, сказали в управлінні безпеки Анталії.

Турецька газета "Сабах" в четвер повідомила, що в передмісті Анталії Кемере 26 липня були взяті під варту український громадянин Максим Ястремський і житель Ізраїлю Максим Турчак, підозрювані у продажу "Аль-Каїді" конфіденційної інформації про США, що зокрема стосується аеропортів, і зведення про діяльність Пентагону.

За інформацією видання, обидва вони були оголошені США в міжнародний розшук після терористичних атак "Аль-Каїди" на Америку 11 вересня 2001 року, повідомляє "Сабах".

Головне управління безпеки Туреччини відразу ж проінформувало про це владу США, і на їх прохання через три дні провело операцію по затриманню підозрюваних на одній з нічних дискотек Кемера.

За твердженням "Сабах", при обшуку у затриманих вилучені два підроблених паспорти. Крім того, у них виявлено два переносні комп'ютери, в яких міститься інформація на п'ять тисяч власників кредитних карток у США і країнах Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: