В Австралії кількість загиблих в пожежах сягне 300 людей

Прем'єр-міністр Австралії Кевін Радд, виступаючи по телебаченню, назвав лісові пожежі "масовим вбивством". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

В  Австралії продовжується розслідування причин і наслідків лісових пожеж. Поліцейські вважають, що кількість жертв після обстеження постраждалих районів може досягти 300 людей, повідомляє Sydney Morning Herald.

Поки офіційно оголошено про 173 загиблих. Влада австралійського штату Вікторія у вівторок почала широкомасштабну операцію "Фенікс" з розшуку підозрюваних паліїв, дії яких привели до виникнення лісових пожеж з безпрецедентними людськими жертвами. У розслідуванні беруть участь близько 55 співробітників поліції.

Представники поліції штату Вікторія заявили, що незабаром вони зможуть обнародувати зображення людей, підозрюваних в підпалах, і уточнили, що в разі затримання паліям будуть пред'явлені звинувачення у вбивстві.

Як заявив прем'єр-міністр штату Південна Австралія Майк Ренн, паліїв слід прирівняти до терористів, і влада повинна відноситися до них відповідно. За даними прем'єра, в штаті Південна Австралія щороку 20% лісових пожеж є результатом умисного підпалу.

Прем'єр-міністр Австралії Кевін Радд, виступаючи по телебаченню, назвав лісові пожежі "масовим вбивством". Варто відзначити, що погода сприяє поширенню пожеж. Температура повітря доходить до 47 градусів тепла, причому жара супроводжується сильними вітрами, які швидко розносять полум'я. За даними австралійських метеорологів, в найближчий день очікується аномально жарка погода у Вікторії.

Ув'язнені австралійської в'язниці Бічворф висловили готовність надати посильну допомогу в боротьбі з пожежами.

За словами начальника пенітенціарного закладу Террі Джоза, в рамках соціальної програми інтеграції в суспільство, ув’язнені можуть бути використані як робоча сила з розчистки територій, уражених вогнем.

Як добровольці записалися вже більше 30 ув'язнених у віці від 20 до 60 років. Як очікується, вони також можуть працювати на польових кухнях, обслуговуючих команди пожежників і рятувальників.

За даними місцевих ЗМІ, найруйнівнішими в історії Австралії були пожежі в 1983 році в штатах Вікторія і Південна Австралія. Тоді 75 людей загинули, вогонь знищив близько 3 тисяч будинків.


Читайте також:
В Австралії жертвами пожежі стали 135 людей: паліїв звинуватили у вбивствах
В Австралії внаслідок пожежі загинули 128 осіб
Лісові пожежі охопили Австралію. Кількість жертв зростає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: