В Харкові судитимуть міліціонерів, які катували жінок плоскогубцями

Двох жінок незаконно утримували, били та ображали. Одній з них завдавали ушкодження плоскогубцями. Плоскогубці були виявлені на робочому місці міліціонерів.

Апеляційний суд Харківської області відмінив постанову районного суду про скасування рішення прокуратури щодо порушення кримінальної справи за фактом перевищення службових повноважень посадовими особами Орджонікідзевського райвідділу міліції Харкова.

"Намагання колишніх працівників міліції (звільнених з ОВС за порушення) запобігти належному розслідуванню кримінальної справи закінчилися тим, що 7 травня 2009 року Апеляційний суд Харківської області скасував постанову районного суду про скасування порушення кримінальної справи. Отже, розслідування справи буде продовжено", - сказано у повідомленні Управління моніторингу дотримання прав людини при МВС.

За словами помічника міністра внутрішніх справ Юрія Чумака, справа про застосування харківськими міліціонерами тортур до двох жінок є лакмусовим папірцем, який виявить, наскільки Україна може боротися з проявами жорстокого поводження із затриманими та засудженими особами.

Чумак зазначив, що за останній рік у Харківській області суттєво покращилась ситуація з умовами утримання спецконтингенту в спецустановах міліції, однак проблема катувань та жорстокого поводження із затриманими продовжує існувати.

"Хоч такі випадки є поодинокими, а керівництво ГУ МВС приділяє їм належну увагу, проте ситуацію ускладнює відсутність ефективної системи розслідування скарг на таке поводження", - сказав Чумак.

Представники Ради Європи, Європейського комітету проти тортур, Спільної програми Ради Європи та Європейської Комісії "Боротьба з проявами жорстокого поводження і безкарністю" неодноразово наголошували на необхідності проведення ефективного розслідування справ про катування.

Нагадаємо, 8 листопада 2008 року співробітники Орджонікідзевського райвідділу міліції Харкова застосували фізичне насилля до двох жінок. Їх більш як 8 годин незаконно утримували, били та ображали.

12 грудня 2008 року прокуратура Орджонікідзевського району Харкова порушила проти міліціонерів кримінальну справу.

Як заявив ГУ МВС у Харківській області Віктор Развадовський, одна з постраждалих жінок повідомила, що їй завдавали тілесні ушкодження плоскогубцями. В ході перевірки плоскогубці були виявлені на робочому місці цих співробітників міліції.

Читайте також:

Міліція тиждень не може допитати темношкірого грабіжника

Зухвалу бійню на київській АЗС покривав капітан міліції

Водій скалічив дитину в ДТП й відбувся штрафом в 17 гривень

Сумські міліціонери вибивають зізнання тортурами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: