В Ізраїлі судять за незаконні операції

Судовий процес у справі двох учасників групи так званих „чорних трансплантологів” наблизився до розв’язки.

Між сторонами обвинувачення та захисту укладено угоду, за якою підсудні визнають свою вину, а взамін отримають легший ступінь покарання.

Нагадаємо, в липні ізраїльська поліція заявила про викриття мережі незаконної трансплантації людських органів, члени якої відшуковували донорів в Ізраїлі, а операції, за даними ізраїльської прокуратури, здійснювали в Україні.

Згідно із юридичною угодою одного з обвинувачених Мухаммада Джета буде засуджено до 4 років тюремного ув’язнення та виплати відшкодувань постраждалим донорам на загальну суму у понад 10 тисяч євро.
Його помічник Хассан Захалке відбуде 20 місяців у в’язниці. 

Офіційно вирок суду оголосять 25 грудня.

Представник обвинувачення Бассам Канделафт наголошує, що йдеться про безпрецедентний процес у юридичній практиці Ізраїлю, коли уперше пункти „Закону про заборону торгівлі людьми” стосувалися торгівлі людськими органами й супроводжувалися численними різночитаннями та різним тлумаченням змісту статей.

Досягнення компромісу також знімає необхідність у проведенні ізраїльтянами слідчих дій в Україні, допиту українських лікарів-трансплантологів та головного підозрюваного – доктора Міхаеля Зіса.

Нагадаємо, що Зіса, якого ізраїльська прокуратура називає керівником угруповання, в жовтні було заарештовано у Донецьку на прохання правоохоронців Молдови, де його також підозрюють в організації низки незаконних трансплантацій нирок.

Керівник робочого апарату НЦБ Інтерполу України Ростислав Вергелес заявив, що одразу дві країни – Молдова та Ізраїль подали клопотання про його екстрадицію. Тож, тепер долю Зіса, який нині перебуває в донецькому СІЗО, вирішуватиме Генпрокуратура України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: