Вибух біля Червоної мечеті

Біля Червоної мечеті, яку сьогодні захопили ісламісти відразу після її відкриття, пролунав вибух. 11 чоловік загинули і понад 40 поранені.

Вибух біля Червоної мечеті
BBC
Могутній вибух пролунав в пакистанській столиці Ісламабаді поблизу Червоної Мечеті. 

11 чоловік загинули і більше 40 отримали поранення, повідомляють пакистанські телеканали з посиланням на заяву представників поліції. Серед загиблих, щонайменше, сім поліцейських. Вибух відбувся біля входу в один з готелів в районі торгової площі Аабпара, розташованої недалеко від відомої Червоної Мечеті. 

За даними журналістів, терорист-смертник наблизився до групи поліцейських і підірвав укріплений на ньому "пояс шахіда". Район теракту оточений поліцією. До місця вибуху прибуло декілька карет швидкої допомоги.

Це другий теракт за участю боєвика-смертника в пакистанській столиці за останні два тижні. 17 липня терорист привів до дії закріплений на ньому вибуховий пристрій під час масового мітингу опозиції, загинули 12 чоловік. Жодне з терористичних угрупувань, які діють в Пакистані, поки що не взяли на себе відповідальність за новий вибух в столиці.

Червона мечеть
news.yahoo.com
Червону мечеть відразу після відкриття перехопили ісламісти.
Червону мечеть в Ісламабаді сьогодні знову відкрили для відвідування після ремонту і її відразу знову захопили ісламісти. 

Кілька людей принесли відра з фарбою, і наразі вони перефарбовують стіни мечеті, які після ремонту зробили персиковими, у початковий червоний колір.

Уже в перший день до мечеті прийшло більше тисячі людей. Перших відвідувачів посилено оглядали сили безпеки. Зокрема, на вході до мечеті було встановлено електронні детектори. 

Червона мечеть
news.yahoo.com
Червону мечеть устигли відкрити для відвідувачів після ремонту лише на півдня.
Для проведення молитви уряд призначив священика Маулана Мохаммад Ашфака (Maulana Mohammad Ashfaq), проте його кандидатура не влаштувала відвідувачів. Тому замість молитви в мечеті почалася акція протесту студентів, що вимагали повернути колишнього голову мечеті Абдула Азиза, заарештованого під час штурму.

Унаслідок акції протестувальники взяли мечеть під свій контроль і розгорнули на її даху ісламістські прапори та плакати.

Маулану Мохаммада Ашфака евакуювали з мечеті й відвезли додому. За його словами, після цього інциденту він не проводитиме молитви в Червоній мечеті за жодних обставин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: