Вибух влаштували бойовики

Чеченські бойовики угрупування "Ріяд Саліхін" взяли на себе відповідальність за вибух потяга.

Чеченські бойовики взяли на себе відповідальність за вибух потяга.

У північнокавказьку редакцію радіо "Свобода" подзвонив невідомий і заявив, що відповідальність за підрив "Невського експресу" беруть на себе чеченські бойовики. 

Той, хто дзвонив представився заступником командира угрупування "Ріяд Саліхін". 

Цей "розвідувально-диверсійний батальйон шахідів" очолював Шаміль Басаєв.

Угрупування згадувалася в засобах масової інформації в різних написаннях, зокрема "Ріядус-ус-саліхін" і "Ріад-ас-саліхін". Вона була включена в список терористичних організацій, складений Держдепартаментом США. 

Після захоплення заручників в театральному центрі на Дубровці восени 2002 року повідомлялося, що бойовики саме цього угрупування несуть відповідальність за теракт. 

Бойовики взяли відповідальність за вибух
(Фото: vecherniy.kharkov.ua)
Підтверджень інформації про причетність чеченських бойовиків до підриву "Невського експреса" немає. За фактом краху потягу заведена кримінальна справа по статті "тероризм". 

Проте заступник генпрокурора Росії Олександр Бастрикін повідомив 14 серпня, що слідство не має остаточної версії. Бастрикін назвав версію теракту однієї з основних. По словах Бастрикіна, в ході розслідування "з'явилася перша інформація про одного з підозрюваних". 

У прес-службі Північно-західного управління внутрішніх справ на транспорті майже одночасно повідомили, що складені фотороботи два підозрюваних. 

15 серпня Генпрокуратура розповсюдила повідомлення про один фоторобот. 

За даними з анонімних джерел, на ньому зображена людина слов'янської зовнішності. Як відзначає агентство "Інтерфакс" з посиланням на джерело, близьке до слідства, пріоритетною версією правоохоронних органів є причетність до теракту представників екстремістських націоналістичних організацій. 

Разом з тим відпрацьовується так званий "кавказький слід". Не виключається причетність до теракту радикальних ісламських угрупувань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: