Відкриті люки небезпечні

Двоє братів-підлітків і комунальник загинули від отруєння випарами аміаку з відкритого каналізаційного люку.

На Дніпропетровщині загинули двоє братів-підлітків і комунальник, який намагався їх врятувати. Усі троє отруїлися випарами аміаку в каналізаційному колекторі. Відкритий люк зі смертельною дозою небезпечних випарів залишили відкритим без нагляду.

Сантехніки, які чистили каналізацію, не виставили жодних попереджувальних знаків. Діти потрапили у пастку просто на території школи,неподалік від спортмайданчика. Учні на перерві вийшли пограти у футбол.

Ось вона - пастка, від якої не застрахований ніхто. Просто посеред дороги - відкритий каналізаційний люк. Якщо про нього не знаєш - до травми, а то й до трагедії рукою подати.

Саме в такий люк неподалік від шкільного спортмайданчика і закотився м’яч, яким учні грали у футбол. Діставати його поліз 14-річний Віталій, а за ним за кілька хвилин - старший брат, стурбований, що молодший чомусь затримується. Потому біля люка вже зібралася вся футбольна команда. Дитячі крики почув один із сантехніків, що порався поряд з іншим колектором. Він розштовхав школярів і теж спустився під землю, і теж не повернувся. Поки діти бігали по допомогу, концентрація аміаку в колекторі, вочевидь, знизилася і вчителі незабаром витягли усіх трьох, але вже без ознак життя.

Діти грають у футбол
Діти грали у футбол, коли м'яч закотився до каналізаційного люку.
Причиною трагедії стала недбалість працівників організації, яка виконувала ремонтні роботи, стверджують у прокуратурі. Вони мали поставити огорожу та попередити шкільну адміністрацію про відкритий люк.

У комітеті з охорони праці не такі категоричні. Тут кажуть: усе залежить від типу робіт, які виконували сантехніки. Є такі, для яких справді потрібна огорожа або попереджувальні знаки, для інших достатньо нагляду. Начебто відкритий люк біля школи теж стеріг один із комунальників і відволікся лише на мить. І цього було досить, щоб сталася трагедія.

В інспекції з охорони праці на слідство є десять діб. Якщо з’ясується, що сантехніки діяли відповідно до інструкції, то три смерті кваліфікуватимуть як нещасний випадок у побуті. А отже, за людські життя не відповідатиме ніхто.

ВідеоТрагедія на Дніпропетровщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: