Вигоріло 20 га реліктового лісу

Пожежа під Алупкою заподіяла непоправну шкоду фауні Ялтинського заповідника. 20 гектарів лісу доведеться насадити заново.

Триває гасіння лісової пожежі, що спалахнула в Алупкінському лісництві Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника (Крим). Вогонь впритул підібрався до гірського хребта. Якщо полум'я його перетне, необхідно буде екстрено евакуювати жителів багатьох населених пунктів.

В результаті пожежі 50 гектарів лісу вигоріли по низу, а 20 гектарів уражені верховою пожежею. Про це заявив голова Республіканського комітету АРК з лісового та мисливського господарства Ігор Кацай, повідомили у прес-службі Ради міністрів автономії.

За словами глави Рескомлісу АРК, квартали лісу, «уражені низовою пожежею», можуть бути незабаром повністю відновлені, оскільки дерева на них практично не постраждали.

Проте на 20 гектарах лісу, що вигорів зверху, Рескомліс автономії планує відновити насадження, висадивши нові дерева.

За словами глави МНС України Нестора Шуфрича, у зв`язку з тим, що горить реліктовий ліс, пожежні бригади обрали нову тактику боротьби з вогнем:

«Раніше ми виводили вогонь на місце, де можна застосувати техніку, і там вже його гасили. Але тут для того, щоб врятувати реліктовий ліс, ми гасимо вогонь літаком і вертольотами там, де він виникає, і за допомогою техніки і людей намагаємося не давати йому розповсюджуватися вшир,» - цитує слова міністра прес-служба кримського уряду.

Зараз площа розповсюдження вогню складає майже 100 га. На місці працюють більше 1000 чоловік і 80 одиниць техніки.

Пожежа
У Криму масштабна пожежа (Фото: allcrimea.net)
Поблизу Алупки палають сімдесят гектарів лісу. Вогнище не вдається згасити вже третю добу.

26 серпня 2007 року на місце пожежі прибув глава МНС України Нестор Шуфрич. Ознайомившися з реальним положенням справ, він зауважив, що на сьогодні ситуація з Алупкінською пожежею стабільна.

"До гасіння пожежі залучено близько 1000 чоловік, і, не дивлячись на те, що кримська пожежа поступається по масштабності херсонській, гасіння тут ускладнюється гірським рельєфом", повідомив Шуфрич.

"Зараз найголовніше, щоб вогонь не перекинувся через гірський хребет. Інакше він досягне населених пунктів і зупинити його буде дуже складно. Ця лісова пожежа найкрупніша, який була в Україні з початку 93 року", додав Шуфрич.

Нині в Криму для гасіння пожежі задіяно три літаки Міністерства з надзвичайних ситуацій, повідомляє кореспондент ТСН. Хоча про пожежу було відомо раніше, її масштаби не викликали занепокоєння, проте пізніше ураганний вітер розніс вогонь, сильно ускладнивши ситуацію.

За деякою інформацією, міліція затримала харківського туриста, звинувачуваного в пожежі.

Пожежа на Ай-Петрі
УНІАН
Від пожежі постраждали 200-300-літні сосни та ялівець.
Пожежа завдала непоправного збитку флорі України. Під час пожежі згорів реліктовий ліс – кримські сосни, ялівець віком 200-300 років. Хоча лісники наново висаджують дерева, відновити знищене вогнем можливо лише через десятки чи сотні років.

Як повідомив Ялтинський міський голова Сергій Брайко, в гасінні брали участь навіть жителі Ялти.

Пожежа в Криму виникла увечері у п'ятницю, 24 серпня. Через пожежу загинули двоє місцевих жителів - лісничий і його дружина. Крім того, двох співробітників МНС травмовано.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: