Викуп за Faina намагалися викрасти

Літак, який перевозив суму викупу за Faina, зробив вимушену посадку у Сомалі, де його спробували захопити. Проте в останню мить літак зумів злетіти.

В Николаеве девушку сбили на "зебре"
Veer
У ході спецоперації зі звільнення з полону піратів Сомалі судна Faina була зроблена спроба захопити літак, що перевозив гроші для викупу, повідомив керівник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Літак, летівши з України в Кенію, вимушений був дозаправлятися на території Сомалі, де в останню мить при зльоті після заправки була зроблена спроба захопити літак, повідомив Маломуж. Проте в останню мить літак все-таки злетів. Гроші на Faina доставляв невеликий літак - такі умови піратів, повідомив він.

У свою чергу сторона, яка привезла гроші, висунула свої умови. Перш ніж гроші були передані, вся команда піратів вишикувалася на судні. Гроші скинули на парашутах в двох контейнерах в море.

Як відзначив пізніше Вадим Альперін, в Кенію гроші везли на літаку Челенджер, в якому було п'ять осіб, зокрема екіпаж, судновласник і співробітники розвідки України.

Після того, як гроші були доставлені в Кенію, за словами Альперіна, з Кенії гроші вже доставлялися на судно на маленькому спортивному літаку, в якому перебували три людини.

Також Маломуж повідомив, що в ході переговорів на піратів з різних країн виявлявся тиск.

"Зараз не можу сказати вам конкретно, але витоки були навіть з України. Ті, хто чинив тиск на піратів, були зацікавлені, щоб викуп не був переданий, говорили про те, що в української сторони немає засобів, що Україна може здійснити і спеціальну операцію щодо знищення піратів, і тому переговори з ними треба припиняти", - відзначив він.

"Могутні сили, ми про них не говоримо, але реально знаємо, чинили не тільки тиск на піратів, а й на лідерів кланів", - сказав Маломуж.

Як повідомлялося, 4 лютого пірати Сомалі одержали 3,2 мільйони доларів викупу за українське судно Faina і пообіцяли звільнити суховантаж протягом декількох годин. 5 лютого борт Фаїни покинули всі пірати.

Зазначимо, Faina було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. На борту судна знаходилося 17 громадян України, 3 росіяни і один громадянин Латвії. На борту Faina перевозилося 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії.

Читайте також:

Пірати остаточно покинули Faina. Судно прямує в Кенію

Екіпаж Faina чекають в Україні за декілька днів

Ющенко похвалився, що особисто контролював визволення Faina

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: