Витік нафти в Жовте море триває

Кількість нафти, що потрапила в Жовте море, з танкера, який зіткнувся з плавучим краном біля берегів Південної Кореї, зростає.

танкер біля Південної Кореї
Танкер Hebei Spirit отримав пробоїни в трьох резервуарах. (Фото:usatoday.com)
За останніми даними південнокорейських ЗМІ, у воду потрапило 10,81 тисяч тонн сирої нафти, що вдвічі більше, ніж під час витоку нафти 1995 року з танкера "Морський принц" (Sea Prince). 

Тоді витік нафти склав 5,035 тисяч тонн і збиток від неї для рибальства досяг майже 100 мільйонів доларів, ще близько 27 мільйонів доларів і майже п'яти місяців довелося витратити на те, щоб зібрати нафту, що витекла.

Танкер може вміщати близько 15 тисяч тонн нафти. Скільки нафти на ньому знаходилося у момент аварії не повідомляється.

За повідомленнями ЗМІ, аварія, що загрожує привести до екологічної катастрофи, відбулася в десяти кілометрах на північний захід від порту Малліпхо повіту Тхеан провінції Чхунчхон-Намдо.

Танкер Hebei Spirit отримав пробоїни в трьох резервуарах.

Уряд Південної Кореї направив в район нинішньої корабельні аварії 12 вартових кораблів, 15 спеціальних суден для збору забруднень, проте хвилі, висота яких досягає чотирьох метрів, і швидкість вітру до 18 метрів в секунду практично не дають проводити роботи з ліквідації наслідків аварії.

Міністерство морського транспорту Південної Кореї попередило про можливість спалаху нафти з танкера Hebei Spirit.

Якщо впродовж 48 годин не вдасться запобігти подальшому витоку нафти і ліквідовувати наслідки аварії, то не уникнути забруднення півострова Тхеан і районів трьох портів, яких від місця аварії відокремлюють всього десять кілометрів.

За повідомленням агентства „Ренхап”, сил для ліквідації наслідків таких інцидентів вистачить тільки, щоб зібрати 16,5 тисяч тонн нафти протягом трьох днів.

Проте успіх операції залежить від погодних умов, які, ймовірно, і стали причиною зіткнення танкера з краном.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: