Втрати британців в Афганістані

Відсоток тяжкопоранених і вбитих в Афганістані британських солдатів може зрівнятися з аналогічним показником за роки Другої світової війни.

Втрати британців в Афганістані
За п'ять місяців цього року з 5,5 тис. британських солдатів було вбито 23 чоловік.
Відсоток тяжкопоранених і вбитих в Афганістані британських солдатів може зрівнятися з аналогічним показником за роки Другої світової війни. Рівень втрат у найнебезпечнішому регіоні країни наближається до 10%, пише британська газета Daіly Telegraph.

Командування побоюється, що колись він може перевищити 11% - саме стільки становили втрати серед британських військовослужбових у розпал конфлікту 60- літньої давнини.

Частково ріст даного показника викликаний десятикратним збільшенням числа потерпілих у бою - поранених, але не вбитих - за останні півроку, у ході яких бойові дії в Афганістані активізувалися. За листопад минулого року в Афганістані талібами було поранено лише три британські солдати. Для порівняння, у травні ця цифра склала 38 чоловік, пише Daіly Telegraph.

У той же час в Іраку число загиблих британських військовослужбовців у процентному співвідношенні вище, ніж число загиблих серед їхніх американських союзників. За даними Королівського статистичної спілки, за п'ять місяців цього року з 5,5 тис. британських солдатів було вбито 23 чоловік, а з 165 тис. військовослужбовців США - 463 чоловік.

У роки Другої світової війни в країнах Британської співдружності на службі перебувало 11 млн солдат. 580 тис. загинули або пропали безвісти, 475 тис. отримали поранення. Таким чином, рівень втрат склав майже 11%.

Однак міністерство оборони вчора ввечері заявило, що при складанні статистики по Афганістану враховувалися й небойові втрати, наприклад, випадки хвороби.

Як очікуються, улітку бої розгоряться з новою силою, і офіцери готуються до того, що за останні три місяці перебування в Афганістані нинішні цифри подвояться. У результаті може виявитися, що батальйон втратив цілу роту солдатів.

У той же час, міністерство оборони назвало "нонсенсом" слова про те, що відсоток втрат в Афганістані "хоча б близько підійшов до втрат часів Другої світової війни".

Нагадаємо, командування військами НАТО в Афганістані визнало, що необхідно бути обережнішими при проведенні бойових операцій, щоб не допустити загибелі мирних жителів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: