Як діти стають товаром

Незаконне всиновлення, вивезення за кордон та продаж у рабство чи на органи (іноді навіть за аукціону) дітей останнім часом трапляється все частіше.

З 1 вересня 2006 року для України набрала чинності Конвенція 1980 року про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадання дітей, учасницями якої є 75 країн світу.

Як повідомляв Мін'юсту, таким чином, Україна одержала доступ до міжнародного механізму співпраці, яка встановлює лад мирного і впорядкованого повернення дітей, яких незаконно вивозять або утримують.

Втім незаконне всиновлення, вивезення чи просто продаж дітей досить "успішно" тривають у всьому світі і зараз.

Проте часто причини вивезення малолітніх громадян є далеко не такими однозначними - адже часто дітей просто везуть до батьків, які нелегально працюють закордоном.

Дитина
Veer


10 листопада 2008 року

Американка намагалася вивезти у США 12-річну дівчинку начебто для всиновлення. Увагу правоохоронців привернула суперечка між 40-річною жінкою та дитиною, яка потім розповіла, що її намагаються вивезти насильно. Триває слідство.

Жовтень 2008

- Закарпатські прикордонники запобігли спробі вивезення з України 5-річного хлопчика і 7-річну дівчинку. Чоловік, який супроводжував дітей, назвався їх дядьком, але плутав імена дітей та не знав їхнього віку.
Як виявилося, дітей за фальшивими документами намагалися вивезти в Іспанію, де вже два роки працюють їхні батьки.

- Скандал в Іспанії. Біля 200 іспанських сімей заплатили по 56 тисяч євро за всиновлення російських дітей. Ця сума є в декілька разів вищою, ніж офіційно встановлена і сплачувалася, щоб обійти жорсткі рамки всиновлення через акредитовані організації.

Серпень 2008

На білоруському кордоні чернігівські прикордонники затримали 44-річну громадянку Молдови, яка без документів намагалася вивезти з України двох дітей віком 2 і 5 років. Правоохоронці припускають, що дітей вивозили для подальшого продажу.

Дитинка
Veer


Липень 2008

Жителька Одеси дала в газети оголошення про продаж свого 4-річного сина за 1,6 тисячі доларів. В якості клієнтів одеситка хотіла бачити іноземців.

Травень 2008

Баварська пара виставила на Інтернет-аукціон Ebay незвичний лот – 7-місячну дитину ціною в 1 євро. В описі лоту вказувалося – "практично нове немовля".

Березень 2008

Прикордонники пропускного пункту "Тиса" на Закарпатті затримали 32-річного водія і пасажира іномарки, які намагалися вивезти за кордон неповнолітню дівчинку. Як з'ясувалося, мати цієї дівчинки вже тривалий час перебувала в Італії.

Грудень 2007


Закарпатські прикордонники запобігли спробі незаконного вивезення в Італію 9-річного хлопчика. Матір намагалася вивезти дитину за фальшивими документами без згоди батька.

Жовтень 2007

- У Чаді були арештовані 17 іноземців - французькі співробітники організації "Зоїв Ковчег", журналісти, а також іспанський екіпаж літака, на якому всі вони мали намір вивезти з країни 103 африканських дітей віком від 3 до 5 років. Організація "Зоїв Ковчег" стверджувала, що діти були хворими сиротами з Дарфура, де продовжується громадянська війна. Влада Чаду наполягала, що діти не є сиротами і, крім того, вони не дарфурці. В кінці грудня 2007 року шестеро французів були засуджені до восьми років каторжних робіт кожен, проте згодом були відправлені до Франції для відбування покарання у в'язниці. У квітні 2008 р. вони були звільнені.

- Правоохоронці затримали 36-річну громадянку України, яка намагалася продати свого 4-річного сина на органи. Арештували її під час отримання грошей – 45 тисяч доларів.

Серпень 2007

Міліція затримала двох жителів Харкова, які намагалися продати свою новонароджену дитину за 14 тисяч доларів.

Дитина
Veer


Жовтень 2006

Малавійська організація з захисту прав людини подала в суд на Мадонну через незаконне, на її думку, всиновлення 13-місячного вихованця місцевого притулку Девіда Банди. Батько дитини – Йохане Банда, який не в змозі виховувати хлопчика самостійно, наполягав на тому, щоб дитину таки залишили за Мадонною.

Офіційний дозвіл на всиновлення співачка отримала аж у травні 2008 року.

Вересень 2005

36-річний чоловік намагався вивезти в Угорщину з метою подальшого переправлення до Італії двох підлітків – 12- і 16-річних хлопців, яких назвав своїми синами. Завадила цьому неточність в документах – крім юнаків у липовому паспорті була записана начебто їхня рідна сестра, яка була всього на 3 місяці молодшою за одного з них, що неможливо з фізіологічної точки зору. В результаті чоловік зізнався, що діти не його і віз він їх до батьків, які працюють в Італії. Щодо самої дівчинки, то її чоловік вже встиг переправити закордон двома місяцями раніше.

Січень 2001

У Волгоградській області Росії порушена кримінальна справа проти жительки Італії Надії Фратті. Жінку звинувачували у сприянні незаконному всиновленню та вивезенню за кордон близько 600 дітей за період з 1993 по 2000 рік. За кожну дитину Фратті одержували близько 2,5 тис. доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: