Європа проти смертних вироків у США

У Техасі стратили 32-річного Джоні Рея Коннера, засудженого близько десяти років тому до смерті за вбивство.

Європа проти смертних вироків у США
У Техасі смертельний вирок здійснюють через ін'єкцію. (Фото: bbc.co.uk)
У Техасі стратили 32-річного Джоні Рея Коннера, засудженого близько десяти років тому до смерті за вбивство іммігрантки з В'єтнаму Катіанни Нгуєн.

За даними звинувачення, 17 травня 1998 року Коннер увірвався в магазинчик, який належав Нгуєн, вистрелив їй в голову і спробував сховатися з виручкою. Він також ранив у плече покупця, який знаходився у той момент в магазині. Очевидець - Хуліан Гутієррес - вижив, і разом з двома іншими свідками упізнав в Корнера - грабіжника і вбивцю. Також на місці злочину були виявлені відбитки пальців Коннера.

В той же час Коннер відмовився визнати свою провину і намагався оскаржити вирок. Його адвокати будували апеляцію на тому, що у Коннера була стара травма ноги, і на момент злочину він кульгав, тоді як жоден з свідків не згадував про кульгавість злочинця.

Сторона звинувачення, у свою чергу заявила, що під час розгляду справи в суді Коннер кульгавим не був. Відповідна медична експертиза не проводилася.

Напередодні страти Коннера Рада Європи направила губернаторові Техасу Ріку Перрі звернення з проханням про її відміну і введення в штаті мораторію на страту, проте губернатор відмовився це робити.

"Техас давно ухвалив рішення про те, що страта - відповідне покарання за найжахливіші злочини, що здійснюються проти наших громадян. Не дивлячись на нашу пошану до друзів з Європи і на те, що ми вітаємо їх інвестиції в економіку штату і зацікавленість в його законах, техасці чудово справляються з управлінням своїм штатом", - заявив представник губернатора Роберт Блек.

Вирок був приведений у виконання через введення смертельної ін'єкції. Перед смертю Коннер звернувся із словами розкаяння до родини загиблої Нгуєн, яке спостерігало за стратою через спеціальне вікно.

Після восьми хвилин після введення смертельного препарату лікарі констатували смерть засудженого.

Коннер став 21-м злочинцем, страченим в Техасі цього року і чотирьохсотим за останню чверть століття. На майбутній тиждень в Техасі призначені страти ще трьох засуджених.

Генеральний секретар Ради Європи Тері Девіс неодноразово підкреслював прагнення європейського співтовариства переконати американську владу в необхідності відміни страти. „Ми в Раді Європи вважаємо, що у наш час відміна страти порівнянна з відміною рабства 200 років тому", - заявив він.

У липні за сприяння Ради Європи була відкладена страта Троя Девіса, засудженого за вбивство поліцейського. Свідчення проти Девіса, надані на суді, визнали недостатніми, і його справа була відправлена на перегляд до Верховного суду США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: