Європейський Суд заборонив Україні видавати узбецького біженця

Європейський Суд з прав людини задовольнив клопотання громадянина Узбекистану Абдумаліка Бакаєва і припинив його екстрадицію до Узбекистану.

Як інформують правозахисники, клопотання було подане увечері 17 грудня, згідно з правилом 39 (попередні судові заходи) регламенту суду. (Правило 39 застосовується у тому випадку, коли необхідно терміново застосувати превентивні заходи, щоб заявник міг скористуватися можливістю оскарження в тому разі, якщо суд вважатиме, що мало місце порушення його прав - УНІАН).

Повідомлення про застосування правила правозахисники отримали від Євросуду 18 грудня.

Розпорядження Європейського суду за правилом 39 є обов`язковими для виконання країнами-членами Ради Європи, і висловлює надію, що органи виконавчої влади України не стануть створювати прецедент і порушувати міжнародні зобов`язання країни.

Нагадаємо, 8 грудня Голосіївський районний суд Києва відмовився надати згоду на тимчасовий арешт строком на 40 діб Бакаєва для забезпечення його видачі правоохоронним органам республіки Узбекистан.

Бакаєв з 1999 року піддавався в Узбекистані переслідуванням за релігійні переконання і двічі був засуджений. Після відбуття покарання тиск на нього не припинився, тому в 2000 році він був вимушений покинути батьківщину і переїхати до Росії. За висновком Міжнародної організації "Меморіал”, в Узбекистані до Бакаєва неодноразово застосовувалися тортури. Кампанія, яку узбецька влада веде проти політичної опозиції і незалежних мусульман, з тих пір лише посилилася. У червні 2008 року біженець дізнався, що узбецькі власті оголосили його в розшук за звинуваченням в посяганні на конституційних лад Республіки Узбекистан. Знаючи, що силові структури РФ перетворили видачу узбецьких біженців офіційному Ташкенту на звичайну практику, Бакаєв виїхав до України.

6 листопада 2008 року Бакаєв звернувся до Управління міграційної служби у місті Києві із заявою про надання статусу біженця. Проте, 4 грудня в Києві (за адресою, яку Бакаєв сам повідомив владі у заяві про надання статусу біженця) він був затриманий співробітниками Голосіївського РУ ГУ МВС у м. Києві на вимогу узбецької влади.

Звільнення відбулося лише 8 грудня в залі суду. У своєму рішенні Голосіївський районний суд Києва послався на відому постанову Європейського Суду з прав людини у справі ”Ісмоїлов та інші проти Російської Федерації”, де визнана недопустимість екстрадиції заявників до Узбекистану, оскільки там їм загрожують тортури, жорстоке, нелюдяне або принижуюче гідність поводження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: