Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
З кафедрального собору в Сумах вкрали чудотворну ікону

Правоохоронці припускають, що зловмисники спокусились майже кілограмом ювелірних виробів, якими ікона була прикрашена.

Чудотворну ікону покровительки міста поцупили у Сумах. Із центрального кафедрального собору викрали Корсунську ікону Божої Матері. Понад три століття вона прикрашала храм. Правоохоронці припускають, що зловмисники, найпевніше, спокусились не історичною цінністю, а майже кілограмом ювелірних виробів, якими вдячні прочани прикрашали ікону.

З матеріальною цінністю викраденого фахівці поки що не визначилися. Говорять більше про історичну та духовну цінність. Адже з Сумського собору викрали одну з перших копій ікони Корсунської Божої Матері, привезеної до Київської Русі князем Володимиром. Ця ікона датована кінцем 18 століття, вона входить до переліку 50 ікон України, які канонізовані й визнані чудотворними.

Прочани розгублені - службу затримують, у храмі працює міліція. Біля вівтаря уперше немає черг - замість вкраденої ікони тимчасово встановили копію.

Коли саме вкрали ікону ніхто не знає. Принаймні, учора під час вечірньої служби вона ще була у храмі. На ніч собор зачинили, й опечатали разом зі сторожем. Той не чув нічого підозрілого. На ранок - ані ікони, ані слідів зламу.

"Храм закривається всередині і зовні, - розповідає священик Спасо-Преображенського собору протоієрей Сергій. - Видно людина якось звечора сховалася, а потім, коли храм відкрили, - людей хоч і не багато, але видно, була можливість піти непоміченим.

Ікона старовинна, вона є покровителькою міста Суми, вже протягом 300 років цей список знаходиться тут у кафедральному соборі. Вкрадену ікону ще називають "прозрінна", оскільки біля неї зцілювалися незрячі. А тому на знак подяки віряни несли й лишали біля ікони найцінніше, що в них було.

Ікона оздоблена сріблом та золотом. А на одному з останніх фотознімків чітко можна розгледіти усі золоті прикраси, залишені прочанами. Нині за цим знімком правоохоронці відпрацьовують усі ймовірні місця збуту коштовностей.

"Ікона по розмірам невелика, тому її винести не важко, - каже керівник Сумського міського відділу міліції Юрій Забіяка. - Коло підозрюваних - у нас поки що конкретних немає, тому ми працюємо з усіма, хто міг потрапити під цю категорію - це раніше судимі, також йде відпрацювання ювелірних магазинів".

Про крадіжку з храму вже знають прикордонники, митники, також орієнтування розіслані до аеропортів та на залізниці усіх областей України - аби не допустити вивезення історичної цінності за кордон.

Читайте також:

Українці вивозили з країни ікони на санях

Росіянка стала мільйонеркою, обдуривши 55 автолюбителів

У Донецьку росіянина "поплутав біс" і він обікрав француза

В Росії здійснене "пограбування десятиліття"

ВідеоВикрадення Корсунської ікони

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції